Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese militairen aangeklaagd voor hacken kredietbureau Equifax

Chinese militairen aangeklaagd voor hacken kredietbureau Equifax

ATLANTA (ANP) - De Verenigde Staten hebben vier Chinese militairen aangeklaagd voor het hacken van Equifax, een Amerikaans bedrijf dat de kredietwaardigheid van consumenten beoordeelt. Daarbij werden persoonlijke gegevens van tientallen miljoenen mensen gestolen.

Het gaat om militairen van het Volksbevrijdingsleger, de Chinese strijdkrachten. De vier verdachten heten Wang Qian, Xu Ke, Liu Lei en Wu Whiyong. Ze werken voor het 54e Onderzoeksinstituut van het Chinese leger, aldus het Amerikaanse ministerie van Justitie.

De digitale inbraak kwam in 2017 aan het licht. De hackers roofden zeer gevoelige gegevens van ongeveer 145 miljoen mensen. Het ging onder meer om hun burgerservicenummers, creditcardgegevens, adressen en geboortedata. Op de systemen van Equifax stonden ook persoonsgegevens van ongeveer een miljoen Britten en Canadezen.

Schikking

Equifax trof vorig jaar een schikking voor de hack. Het bedrijf was al in maart 2017 gewaarschuwd voor kwetsbaarheden in zijn computersystemen, maar deed daar niets mee. Hackers kregen twee maanden later toegang tot het netwerk van het bedrijf en hielden die toegang 2,5 maand. Equifax betaalde een schikkingsbedrag van 700 miljoen dollar, omgerekend 640 miljoen euro.

China zal zijn hackers niet uitleveren aan de Verenigde Staten. Met zulke openbaarmakingen, 'naming-and-shaming', willen de Amerikanen vooral aan China duidelijk maken dat ze doorhebben waar Peking mee bezig is.

Meer uit Buitenland

NAVO-chef Rutte bezoekt Trump volgende week

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.

8 minuten geleden
Astronauten begonnen aan eerste reis naar maan sinds 1972

CAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.

10 minuten geleden
VS halen Venezolaanse interim-president van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.

2 uur geleden
Republikeinen kondigen plan aan voor einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.

3 uur geleden
Iraanse president schrijft brief aan Amerikaanse bevolking

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.

3 uur geleden
FT: Trump dreigt zonder coalitie geen wapens aan Kyiv te leveren

LONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.

4 uur geleden
Amerikaan gearresteerd om doodsbedreigingen aan Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.

4 uur geleden