'Chinese investeringen in Europa vorig jaar fors gedaald'
BERLIJN (ANP/DPA) - De investeringen van China in Europa zijn vorig jaar flink gedaald. Volgens een studie van het Amerikaanse onderzoeksbureau Rhodium Group en het Duitse Mercator Institute for China Studies namen de directe investeringen vanuit China in de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk vergeleken met 2019 met 45 procent af tot 6,5 miljard euro.
Daarmee liggen de Chinese investeringen in Europese bedrijven en projecten op het laagste niveau in tien jaar. De daling hangt volgens de studie samen met de coronacrisis, de strengere regels voor buitenlandse kapitaalstromen van de Chinese overheid en obstakels bij regelgeving in Europa als het gaat om investeringen van landen buiten de EU. Door die regelgeving gingen meerdere overnames door Chinese partijen niet door.
Duitsland is het belangrijkste Europese land voor Chinese investeringen, gevolgd door Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. De onderzoekers denken dat de oplopende spanningen tussen de EU en China over handel voor extra tegenwind kunnen gaan zorgen als het gaat om Chinese investeringen in Europa.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
18 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
18 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
18 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
22 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
22 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
23 uur geleden