Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese interesse voor autoproductie bij VDL Nedcar

Chinese interesse voor autoproductie bij VDL Nedcar

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese autoconcern Shanghai Automotive Industry Corporation (SAIC) heeft belangstelling voor autoproductie bij de Limburgse autofabriek VDL Nedcar, als zijn exportmerk MG veel succes boekt op de Europese markt. Dit heeft de Europese topman van SAIC, Matt Lei, gezegd in gesprek met Het Financieele Dagblad. Een dergelijke stap is dan "een optie", liet hij weten aan de krant.

VDL Nedcar is al een tijdje naarstig op zoek naar een nieuwe opdrachtgever. Het Duitse autoconcern BMW, voor wie Nedcar nog tot en met 2023 Mini's in elkaar zet, kondigde vorig jaar aan te gaan stoppen met de autoproductie in Nederland. Door het besluit staan bij de fabriek in Born duizenden banen op de tocht.

Lei liet aan het FD weten "behoorlijk goed op de hoogte te zijn" van de situatie in Limburg. Maar of het grootste autoconcern van China straks echt auto's in Nederland wil laten bouwen, is nog niet te zeggen. Momenteel zouden de verkopen van MG, van oorsprong een Brits sportwagenmerk, nog te laag zijn voor een dergelijke stap.

Vroeg stadium

"Dit bevindt zich in een zeer vroeg stadium", zo reageerde de bestuurder op de vraag of er gesprekken worden gevoerd met VDL. "Verder kan ik er niets over zeggen. Het is voor ons een optie. Maar als wij niet genoeg verkoopvolume in Europa hebben, heeft het allemaal geen zin."

VDL kan niet zeggen met welke partijen er momenteel precies wordt gepraat. Maar het Eindhovense industrieconcern is er wel van overtuigd dat het moet lukken om een nieuwe opdrachtgever te vinden voor de autofabriek. VDL zet er zelfs op in om al met een nieuwe klant in zee te gaan voor de laatste Mini in Born van de band rolt. Zo hoopt het bedrijf te voorkomen dat de fabriek straks een lange periode dicht moet, omdat alle productielijnen eerst moeten worden aangepast. "Je kan niet vrijdag Mini's maken en dan de maandag daarop auto's van een heel ander type", legt een woordvoerder uit.

Meer uit Financieel

Economie VS ondanks Iranoorlog harder gegroeid

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.

10 minuten geleden
Stichting begint rechtszaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.

35 minuten geleden
Landbouworganisaties willen dat EU ingrijpt om kunstmestcrisis

BRUSSEL (ANP) - Nederlandse en Poolse landbouworganisaties willen dat de Europese Commissie snel ingrijpt vanwege de kunstmestcrisis die is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz. Aanhoudende geopolitieke spanningen, zoals de verstoringen in de zeestraat, hebben de beschikbaarheid van grondstoffen voor minerale meststoffen volgens de organisaties "aanzienlijk" beperkt, wat leidde tot een snelle prijsstijging.

47 minuten geleden
ECB besprak bij rentevergadering ook verhoging, zegt Lagarde

FRANKFURT (ANP) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) hebben bij de rentevergadering ook besproken of ze de leenkosten moesten verhogen. Dat zei Christine Lagarde in een persconferentie over het rentebesluit, waarbij de centrale bank voor de eurozone de rentetarieven onveranderd liet.

1 uur geleden
Polderbaan Schiphol ruim een week buiten gebruik door onderhoud

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol voert tussen maandag 4 en dinsdag 12 mei het jaarlijkse onderhoud uit aan de Polderbaan. De start- en landingsbaan is op werkdagen niet beschikbaar voor het luchtverkeer, meldt Schiphol.

1 uur geleden
Google-eigenaar Alphabet flink hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt. Het aandeel werd 6,9 procent hoger gezet.

1 uur geleden
Belastingdienst: ruim 10 miljoen aangiftes binnen op dag deadline

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft inmiddels 10,2 miljoen belastingaangiftes binnen, vlak voor het aflopen van de aangiftetermijn. Mensen kunnen tot middernacht aangifte doen voor de inkomstenbelasting. "Met het aflopen van de aangiftetermijn is het traditioneel druk bij de Belastingdienst", meldt de fiscus, die ziet dat sommige mensen wederom op het laatste moment nog snel hun aangifte indienen.

2 uur geleden