Chinese drankenmiljardair Zong Qinghou (79) overleden
HANGZHOU (ANP/AFP) - Zong Qinghou, de voormalig rijkste man van China, is overleden. Hij stierf zondagochtend op 79-jarige leeftijd nadat "behandeling voor een aandoening niet bleek aan te slaan", meldt zijn bedrijf op het sociale medium Weibo. Zong was de oprichter van het drankenconglomeraat Wahaha. Chinese media meldden eerder al dat hij ziek was, zonder te specificeren waar hij aan leed.
Zong begon zijn loopbaan in het zakenleven pas toen hij al in de veertig was. In 1987 richtte hij Wahaha op, dat 'lachend kind' betekent in het Chinees. Aanvankelijk verkocht hij dranken aan kinderen. Zijn flessenwater, frisdranken en thee zouden uiteindelijk door heel China verkrijgbaar worden. Tegenwoordig verkoopt Wahaha ook andere producten, zoals babymelk en kinderkleding.
De zakenman sprak zich uit voor lagere belastingen omdat dat investeringen zou stimuleren. Zong zei in 2013 ook geen probleem te hebben met de toenemende financiële ongelijkheid in zijn land. "Het is de beste manier om mensen aan te moedigen om vermogen op te bouwen." De leiding over zijn bedrijf droeg hij in 2021 over aan zijn dochter, Zong Fuli.
Volgens het tijdschrift Forbes was Zong in 2010 de rijkste man van China met een geschat vermogen van 8 miljard dollar (ruim 7 miljard euro). Het blad schat zijn vermogen nu op 6 miljard dollar, waarmee hij de Chinese top 40 niet eens meer haalt. Wereldwijd staat hij in de ranglijst van meest vermogende mensen op plek 471. De huidige rijkste Chinees is Zhong Shanshan, die ook in de dranken zit en bijna 66 miljard dollar waard zou zijn.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.
1 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.
1 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De wereldwijde vraag naar chips die nodig zijn om toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te laten draaien, is groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Dat zei topman C.C. Wei van het Taiwanese chipconcern TSMC donderdag op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Hsinchu.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ziekteverzuim onder werknemers kwam in het eerste kwartaal van dit jaar uit op 5,8 procent. Dat is evenveel als een jaar eerder, maar hoger dan het langjarig gemiddelde. In de gezondheids- en welzijnszorg lag het ziekteverzuim met 8,2 procent het hoogst van alle bedrijfstakken, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Energieleveranciers verkopen vaker groene stroom die daadwerkelijk duurzaam is opgewekt met bijvoorbeeld windmolens en zonnepanelen in Nederland. Uit onderzoek van klimaatstichting HIER komt naar voren dat 34 procent van de onderzochte groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Dat was vorig jaar nog bijna 38 procent.
4 uur geleden