Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese cijfers en politieke crisis Italië centraal op beurzen

Chinese cijfers en politieke crisis Italië centraal op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs verwerken vrijdag een reeks van macro-economische cijfers uit China. Daaruit bleek onder meer dat de op een na grootste economie ter wereld in het tweede kwartaal de traagste groei kende sinds de uitbraak van het coronavirus. Dat kwam vooral door de strenge coronalockdowns en de aanhoudende zwakte op de vastgoedmarkt.

Ook gaat de aandacht uit naar de politieke crisis in Italië, die donderdag al zorgde voor een koersverlies van ruim 3 procent op de beurs in Milaan. De Italiaanse premier Mario Draghi heeft tegen president Sergio Mattarella gezegd te willen vertrekken, nadat een coalitiepartij niet had meegedaan aan een belangrijke vertrouwensstemming. De president weigert echter het ontslag van Draghi en wil dat de premier zich tot het parlement wendt om te kijken of er nog een meerderheid is om door te gaan.

De bankensector blijft daarbij in de belangstelling staan. De Italiaanse banken gingen donderdag flink omlaag, maar ook op het Damrak zakten ING en ABN AMRO tot meer dan 5 procent vanwege de zorgen over een recessie. Daarnaast kwamen de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Morgan Stanley met tegenvallende resultaten. Vrijdag openen de banken Citigroup en Wells Fargo de boeken. Ook geven de Amerikaanse winkelverkopen, die later op de dag bekend worden gemaakt, mogelijk meer inzicht over de impact van de hoge inflatie in de VS op de consumentenuitgaven.

Hogere opening

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een hoger begin. Ook elders in Europa lijken de beurzen met winsten te openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio ging 0,5 procent hoger het weekeinde in. De Hang Seng-index in Hongkong zakte tussentijds 1,8 procent door forse koersverliezen in de Chinese techsector.

De beurs in Shanghai verloor 0,8 procent. Naast de tegenvallende economische groei in het afgelopen kwartaal lieten de winkelverkopen en de industriële productie in China in juni wel een herstel zien dankzij de versoepeling van de coronamaatregelen.

In Amsterdam kwam TomTom met cijfers. De navigatiespecialist zag het verlies afgelopen kwartaal oplopen. De omzet bleef vrijwel ongewijzigd. Ondanks de onzekere marktomstandigheden handhaaft het bedrijf de omzetverwachting voor dit jaar.

De euro was 1,0018 dollar waard tegen 1,0029 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,6 procent tot 96,40 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 100,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AWVN: loonsverhogingen in nieuwe cao's trekken weer aan

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.

14 minuten geleden
Rechters bankentuchtrecht gaan in staking

AMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.

37 minuten geleden
Beleggers op Wall Street voorzichtig na recente aandelenrally

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.

51 minuten geleden
Europees Parlement eens over hogere meerjarenbegroting EU

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.

1 uur geleden
Iconisch hotel Burj Al Arab in Dubai lang dicht om renovatie

DUBAI (ANP/RTR) - Het iconische luxehotel Burj Al Arab in Dubai gaat dicht tijdens een grote renovatie van achttien maanden, bevestigt een medewerker aan persbureau Reuters. Het is de eerste keer sinds de opening in 1999 dat het grote zeilvormige gebouw wordt gerenoveerd. De timing is opvallend, omdat het toerisme in de regio flink is afgenomen door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Brussel onderzoekt Nutella-maker om mogelijk verboden beperkingen

ALBA (ANP/BLOOMBERG) - Brussel onderzoekt mogelijk verboden handelspraktijken van het Italiaanse zoetwarenbedrijf Ferrero, bekend van de hazelnootpasta Nutella. De Europese Commissie gaat na of Ferrero winkeliers belemmert als ze vanuit het ene EU-land producten willen inkopen uit een andere lidstaat, bijvoorbeeld omdat dit goedkoper is. Winkeliers klagen al langere tijd over beperkingen die fabrikanten van voedingswaren opleggen bij inkopen buiten de landsgrenzen, wat volgens hen de prijzen kan opdrijven.

2 uur geleden
Weer grote ontslagronde bij moederbedrijf Snapchat

SANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Snap, het moederbedrijf van Snapchat, voert opnieuw een grote ontslagronde door. Het Amerikaanse bedrijf ontslaat 16 procent van zijn medewerkers wereldwijd, wat neerkomt op ongeveer duizend voltijdmedewerkers. Dat blijkt uit een memo van topman Evan Spiegel die is ingezien door persbureau Bloomberg.

2 uur geleden