Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese cijfers en politieke crisis Italië centraal op beurzen

Chinese cijfers en politieke crisis Italië centraal op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs verwerken vrijdag een reeks van macro-economische cijfers uit China. Daaruit bleek onder meer dat de op een na grootste economie ter wereld in het tweede kwartaal de traagste groei kende sinds de uitbraak van het coronavirus. Dat kwam vooral door de strenge coronalockdowns en de aanhoudende zwakte op de vastgoedmarkt.

Ook gaat de aandacht uit naar de politieke crisis in Italië, die donderdag al zorgde voor een koersverlies van ruim 3 procent op de beurs in Milaan. De Italiaanse premier Mario Draghi heeft tegen president Sergio Mattarella gezegd te willen vertrekken, nadat een coalitiepartij niet had meegedaan aan een belangrijke vertrouwensstemming. De president weigert echter het ontslag van Draghi en wil dat de premier zich tot het parlement wendt om te kijken of er nog een meerderheid is om door te gaan.

De bankensector blijft daarbij in de belangstelling staan. De Italiaanse banken gingen donderdag flink omlaag, maar ook op het Damrak zakten ING en ABN AMRO tot meer dan 5 procent vanwege de zorgen over een recessie. Daarnaast kwamen de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Morgan Stanley met tegenvallende resultaten. Vrijdag openen de banken Citigroup en Wells Fargo de boeken. Ook geven de Amerikaanse winkelverkopen, die later op de dag bekend worden gemaakt, mogelijk meer inzicht over de impact van de hoge inflatie in de VS op de consumentenuitgaven.

Hogere opening

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een hoger begin. Ook elders in Europa lijken de beurzen met winsten te openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio ging 0,5 procent hoger het weekeinde in. De Hang Seng-index in Hongkong zakte tussentijds 1,8 procent door forse koersverliezen in de Chinese techsector.

De beurs in Shanghai verloor 0,8 procent. Naast de tegenvallende economische groei in het afgelopen kwartaal lieten de winkelverkopen en de industriële productie in China in juni wel een herstel zien dankzij de versoepeling van de coronamaatregelen.

In Amsterdam kwam TomTom met cijfers. De navigatiespecialist zag het verlies afgelopen kwartaal oplopen. De omzet bleef vrijwel ongewijzigd. Ondanks de onzekere marktomstandigheden handhaaft het bedrijf de omzetverwachting voor dit jaar.

De euro was 1,0018 dollar waard tegen 1,0029 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,6 procent tot 96,40 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 100,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

5 uur geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

9 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

10 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

12 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden