Chinese beurzen lager ondanks verrassende renteverlaging
HONGKONG (ANP) - De Chinese aandelenbeurzen gingen dinsdag omlaag. Beleggers verwerkten een reeks van tegenvallende macro-economische cijfers uit China. Zo stegen de winkelverkopen en de industriële productie vorige maand minder sterk dan verwacht. Kort voordat de cijfers bekend werden gemaakt kwam de Chinese centrale bank met een verrassende renteverlaging. Door de leenkosten goedkoper te maken hopen de beleidsmakers het kwakkelende economische herstel in het land aan te jagen. China kampt onder meer met een crisis in de vastgoedmarkt en zwakke uitgaven van consumenten.
De rente op een leningen met een looptijd van een jaar werd verlaagd van 2,65 procent naar 2,50 procent. Het was de tweede renteverlaging in drie maanden tijd. Beleggers waren echter niet onder de indruk van de stap van de Chinese centrale bank. De Hang Seng-index in Hongkong zakte 0,8 procent en de beurs in Shanghai verloor 0,3 procent.
Ook bleek dat de Chinese werkloosheid in juli is gestegen tot 5,3 procent. Het Chinese statistiekbureau liet daarbij weten voorlopig geen cijfers meer bekend te maken over de jeugdwerkloosheid vanwege de noodzaak om de verzameling van de gegevens te verbeteren. De stap komt nadat de jeugdwerkloosheid in juni was gestegen tot een record van 21,3 procent.
Sterkere groei economie Japan
De Nikkei in Tokio liet wel een winst zien en klom 0,8 procent. De stemming werd gesteund door een sterker dan verwachte groei van de Japanse economie. Die groeide in het tweede kwartaal met 1,5 procent ten opzichte van het vorige kwartaal. Op jaarbasis kwam de groei uit op 6 procent. Daarnaast lieten de Japanse chipbedrijven stevige winsten zien dankzij de opmars bij de Amerikaanse branchegenoten. Zo stegen chiptester Advantest en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron ruim 2 procent.
De All Ordinaries in Sydney klom 0,5 procent. Uit de notulen van de laatste rentevergadering van de Australische centrale bank bleek dat de beleidsmakers met het huidige renteniveau een "geloofwaardige" weg zien om de inflatie terug te dringen naar de doelstelling. Bij het vorige rentebesluit hield de centrale bank de rente ongewijzigd op 4,1 procent. In Zuid-Korea hadden beleggers een vrije dag.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
12 uur geleden