Chinese autofabrikant Nio hard onderuit op beurs in Hongkong
HONGKONG (ANP) - De Chinese autofabrikant Nio ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurs in Hongkong. De concurrent van het Amerikaanse Tesla leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht en werd bijna 13 procent lager gezet. Op Wall Street, waar Nio ook een notering heeft, verloor het aandeel woensdag al bijna 6 procent na bekendmaking van de kwartaalcijfers.
Ook de Aziatische leveranciers van Tesla stonden in de belangstelling nadat topman Elon Musk tijdens een investeerdersdag de plannen voor de toekomst van zijn bedrijf bekendmaakte. Musk liet daarbij weten tegen 2030 20 miljoen elektrische voertuigen per jaar te willen produceren en de productiekosten te willen halveren. De aankondiging van een kleiner en goedkoper Tesla-model, waar beleggers op hadden gehoopt, bleef echter uit. Het aandeel Tesla werd in de zogeheten nabeurshandel op Wall Street ruim 5 procent lager gezet.
De stemming op de Aziatische beurzen was verder terughoudend, na de negatieve stemming op Wall Street. De rentevrees bleef daarbij boven de markten hangen nadat twee bestuurders van de Amerikaanse Federal Reserve waarschuwden dat de rente verder omhoog moet om de inflatie te bestrijden.
Panasonic
De Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 0,1 procent in de min. Het Japanse elektronicaconcern Panasonic, een leverancier van Tesla, won 1,9 procent. Techinvesteerder SoftBank won dik 1 procent. Persbureau Bloomberg meldde dat het Britse chipbedrijf Arm, waarvan SoftBank eigenaar is, heeft besloten niet naar de beurs in Londen te gaan.
De Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,8 procent na de forse koerswinst van ruim 4 procent een dag eerder. De hoofdindex in Shanghai klom 0,1 procent. De All Ordinaries in Sydney won eveneens 0,1 procent. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een vrije dag, klom de Kospi 0,6 procent. Het Zuid-Koreaanse LG Chem, dat accucellen levert aan Tesla, daalde 0,2 procent. Accufabrikant Samsung SDI, die ook levert aan Tesla, steeg daarentegen 2 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
1 dag geleden