Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese autofabrikant Nio hard onderuit op beurs in Hongkong

Chinese autofabrikant Nio hard onderuit op beurs in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De Chinese autofabrikant Nio ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurs in Hongkong. De concurrent van het Amerikaanse Tesla leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht en werd bijna 13 procent lager gezet. Op Wall Street, waar Nio ook een notering heeft, verloor het aandeel woensdag al bijna 6 procent na bekendmaking van de kwartaalcijfers.

Ook de Aziatische leveranciers van Tesla stonden in de belangstelling nadat topman Elon Musk tijdens een investeerdersdag de plannen voor de toekomst van zijn bedrijf bekendmaakte. Musk liet daarbij weten tegen 2030 20 miljoen elektrische voertuigen per jaar te willen produceren en de productiekosten te willen halveren. De aankondiging van een kleiner en goedkoper Tesla-model, waar beleggers op hadden gehoopt, bleef echter uit. Het aandeel Tesla werd in de zogeheten nabeurshandel op Wall Street ruim 5 procent lager gezet.

De stemming op de Aziatische beurzen was verder terughoudend, na de negatieve stemming op Wall Street. De rentevrees bleef daarbij boven de markten hangen nadat twee bestuurders van de Amerikaanse Federal Reserve waarschuwden dat de rente verder omhoog moet om de inflatie te bestrijden.

Panasonic

De Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 0,1 procent in de min. Het Japanse elektronicaconcern Panasonic, een leverancier van Tesla, won 1,9 procent. Techinvesteerder SoftBank won dik 1 procent. Persbureau Bloomberg meldde dat het Britse chipbedrijf Arm, waarvan SoftBank eigenaar is, heeft besloten niet naar de beurs in Londen te gaan.

De Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,8 procent na de forse koerswinst van ruim 4 procent een dag eerder. De hoofdindex in Shanghai klom 0,1 procent. De All Ordinaries in Sydney won eveneens 0,1 procent. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een vrije dag, klom de Kospi 0,6 procent. Het Zuid-Koreaanse LG Chem, dat accucellen levert aan Tesla, daalde 0,2 procent. Accufabrikant Samsung SDI, die ook levert aan Tesla, steeg daarentegen 2 procent.

Meer uit Financieel

Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

13 minuten geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

42 minuten geleden
Gasunie: Nederlandse gasvoorraden worden voorzichtig aangevuld

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp meer dan 10 eurocent omhoog

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.

2 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea klimmen na hoop op heropening Hormuz

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Bronnen: SpaceX mikt bij grootste beursgang op biljoenenwaarde

NEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.

3 uur geleden
TNO: robotisering nodig om maakindustrie te redden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.

5 uur geleden