Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese autofabrikant Nio hard onderuit op beurs in Hongkong

Chinese autofabrikant Nio hard onderuit op beurs in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De Chinese autofabrikant Nio ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurs in Hongkong. De concurrent van het Amerikaanse Tesla leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht en werd bijna 13 procent lager gezet. Op Wall Street, waar Nio ook een notering heeft, verloor het aandeel woensdag al bijna 6 procent na bekendmaking van de kwartaalcijfers.

Ook de Aziatische leveranciers van Tesla stonden in de belangstelling nadat topman Elon Musk tijdens een investeerdersdag de plannen voor de toekomst van zijn bedrijf bekendmaakte. Musk liet daarbij weten tegen 2030 20 miljoen elektrische voertuigen per jaar te willen produceren en de productiekosten te willen halveren. De aankondiging van een kleiner en goedkoper Tesla-model, waar beleggers op hadden gehoopt, bleef echter uit. Het aandeel Tesla werd in de zogeheten nabeurshandel op Wall Street ruim 5 procent lager gezet.

De stemming op de Aziatische beurzen was verder terughoudend, na de negatieve stemming op Wall Street. De rentevrees bleef daarbij boven de markten hangen nadat twee bestuurders van de Amerikaanse Federal Reserve waarschuwden dat de rente verder omhoog moet om de inflatie te bestrijden.

Panasonic

De Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 0,1 procent in de min. Het Japanse elektronicaconcern Panasonic, een leverancier van Tesla, won 1,9 procent. Techinvesteerder SoftBank won dik 1 procent. Persbureau Bloomberg meldde dat het Britse chipbedrijf Arm, waarvan SoftBank eigenaar is, heeft besloten niet naar de beurs in Londen te gaan.

De Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,8 procent na de forse koerswinst van ruim 4 procent een dag eerder. De hoofdindex in Shanghai klom 0,1 procent. De All Ordinaries in Sydney won eveneens 0,1 procent. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een vrije dag, klom de Kospi 0,6 procent. Het Zuid-Koreaanse LG Chem, dat accucellen levert aan Tesla, daalde 0,2 procent. Accufabrikant Samsung SDI, die ook levert aan Tesla, steeg daarentegen 2 procent.

Meer uit Financieel

VS, EU en Japan willen alliantie zeldzame grondstoffen vormen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.

1 uur geleden
Bessent: Amerikaanse volk is vertrouwen in Fed kwijtgeraakt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.

2 uur geleden
Groot banenverlies bij krant The Washington Post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.

4 uur geleden
Zenuwachtige beursdag eindigt in klein verlies, TomTom onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.

4 uur geleden
China: EU discrimineert met onderzoek windmolenbedrijf Goldwind

BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.

5 uur geleden
EU-parlement gaat weer door met stemming over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat weer verder met de handelsdeal tussen de VS en de EU, meldt Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange. Enkele weken eerder was de stemming hierover op pauze gezet vanwege de dreigingen van de VS richting Groenland.

5 uur geleden
Chipbedrijf AMD lager in New York na tegenvallende verwachtingen

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) ging woensdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het chipbedrijf kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten, maar de vooruitzichten voor de omzet in het huidige kwartaal vielen lager uit dan waarop sommige analisten rekenden.

6 uur geleden