Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinees olie- en gasconcern plant recordinvestering in boringen

Chinees olie- en gasconcern plant recordinvestering in boringen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese energieconcern Sinopec wil een recordbedrag uitgeven aan olie- en gasboringen. Daarmee wil het staatsbedrijf bijdragen aan de leveringszekerheid van energie in China, waarbij het land beter beschermd wordt tegen de grillen van de grondstoffenmarkt, viel te lezen in het jaarverslag.

Sinopec verhoogt zijn kapitaaluitgaven met 18 procent tot 198 miljard yuan. Dat is omgerekend ruim 28 miljard euro. Het budget voor boringen wordt met 22 procent opgeschroefd. Daarbij wordt onder meer dubbel zoveel geïnvesteerd in schaliewinning van olie en gas.

De aangekondigde verhoging volgt slechts enkele weken nadat Beijing duidelijk maakte dat het veiligstellen van de brandstofvoorziening de hoogste prioriteit van het land heeft op het gebied van energie dit jaar. China is de grootste importeur van energie ter wereld. Het land wil voorkomen dat de snel stijgende prijzen van olie, gas en steenkool de economie te veel schaden.

Staatolieconcerns

Later deze week komen ook andere staatsolieconcerns zoals Cnooc en PetroChina met jaarverslagen. De investeringen waar Sinopec voor staat zijn mogelijk een voorbode van wat die bedrijven zullen aankondigen. Cnooc zei begin dit jaar de uitgaven iets te willen opvoeren. Dat was echter voor de Russische invasie in Oekraïne waardoor de energieprijzen naar grote hoogten stegen.

Sinopec is vooral bekend om zijn olieraffinageactiviteiten, maar heeft de afgelopen jaren met succes naar aardgas geboord in de moeilijk te kraken schalievelden in China. Het bedrijf streeft ernaar de gasproductie dit jaar met krap 5 procent te verhogen, na een sprong van 12 procent vorig jaar. Het bedrijf zag zijn winst vorig jaar meer dan verdubbelen, geholpen door de gestegen olieprijzen.

Verder zou Sinopec gesprekken over investeringen in de petrochemische- en gasindustrie in Rusland hebben opgeschort. Ingewijden meldden aan persbureau Reuters dat het bedrijf gehoor gaf aan een oproep van de regering om voorzichtig te zijn met dit soort praktijken vanwege de westerse sancties tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

1 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

2 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

2 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

3 uur geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

3 uur geleden
Bloomberg: Brussel wil uitzondering sancties Chinees chipbedrijf

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.

3 uur geleden
Massaclaim tegen AppLovin om volgen miljoenen Nederlanders

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.

4 uur geleden