Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China wil zeker zijn dat er voldoende voedsel beschikbaar blijft

China wil zeker zijn dat er voldoende voedsel beschikbaar blijft

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China kan niet vertrouwen op internationale markten om er zeker van te zijn dat er altijd voldoende voedsel beschikbaar is. Daarom moet het land meer werk maken van de eigen voedselvoorziening. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping volgens staatsmedia gezegd op een politieke bijeenkomst.

Volgens hem zou China zich moeten richten op zijn binnenlandse voedselmarkten en er tegelijkertijd voor zorgen dat er voldoende importmogelijkheden zijn. Xi benadrukte ook het belang van de bescherming van landbouwgrond en verdere technologische ontwikkeling van de zaadindustrie om vraagstukken op het gebied van voedselzekerheid op te lossen.

Dit weekend zijn er meerdere belangrijke politieke bijeenkomsten in China en daarom is er al meer nieuws naar buiten gekomen over het economische beleid voor de komende tijd. Zaterdag kondigde premier Li Keqiang bijvoorbeeld al aan dat China veel prioriteit geeft aan energiezekerheid en weigert een specifiek doel te stellen voor de afbouw van het gebruik van energie. Het land gaat daarom meer olie, gas en kolen winnen en reserves aanleggen.

Dat laatste zei de premier bij het begin van een jaarlijkse sessie van het Nationaal Volkscongres, het Chinese parlement. Daar werd door verschillende beleidsmakers ook al gewezen op het belang van voedselzekerheid. Dit thema wordt binnen de Chinese overheid nu zelfs extra belangrijk gevonden omdat de wereldmarktprijzen van bijvoorbeeld graan en andere gewassen flink zijn gestegen door de Russische invasie van Oekraïne.

Meer uit Financieel

Productie Nederlandse industrie groeit sterkst sinds maart 2023

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in september beduidend aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste toename sinds maart 2023.

1 uur geleden
Onderzoek: bijna 1 op de 6 werknemers heeft stressvolle baan

DEN HAAG (ANP) - Bijna een op de zes werknemers had vorig jaar een stressvolle baan met hoge taakeisen en weinig vrijheid om het werk te doen zoals ze dat graag zelf willen. Dat melden onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden.

1 uur geleden
Stichting daagt BMW voor de rechter om misleiding met diesels

DEN HAAG (ANP) - BMW wordt in Nederland voor de rechter gedaagd omdat het autoconcern kopers van dieselwagens zou hebben misleid. De afgelopen jaren werd onder andere in Duitsland illegale software aangetroffen in diesels van BMW. Die technologie liet de auto's schoner lijken dan ze in werkelijkheid waren. De Stichting Car Claim en de Consumentenbond eisen nu dat duizenden kopers van BMW's en MINI's in Nederland compensatie ontvangen voor dat gesjoemel.

4 uur geleden
Exxon-topman tempert verwachtingen rond groene investeringen

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.

18 uur geleden
China heft exportverbod Nexperia voor groot deel op

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.

21 uur geleden
China hervat export gallium, germanium en antimoon naar VS

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.

23 uur geleden
Verduurzamingsprojecten via failliet bedrijf krijgen weer geld

HAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.

23 uur geleden