China wil objectief onderzoek naar schade gaspijplijn in Oostzee
BEIJING (ANP/RTR) - China roept op tot een "objectief, eerlijk en professioneel" onderzoek naar de schade aan een onderzeese gaspijpleiding tussen Finland en Estland. Dat zei een woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken maandag tijdens een reguliere persbijeenkomst. De woordvoerster reageerde daarmee op de verdenking van Finland dat een Chinees schip betrokken zou zijn geweest bij het lek in de pijplijn in de Oostzee.
Eerder deze maand werd een lek ontdekt in de Balticconnector-gaspijplijn in de Oostzee. De pijplijn werd daarop afgesloten en er werd een onderzoek begonnen. Volgens de Finse autoriteiten zijn er namelijk vermoedens van sabotage. Afgelopen vrijdag meldde de Finse onderzoekers dat er onder meer wordt gekeken naar het Chinese containerschip NewNew Polar Bear dat ten tijde van het ontstaan van het lek in de buurt van de pijplijn zou zijn geweest.
China en Finland zijn inmiddels begonnen met het uitwisselen van informatie en China hoopt dat de relevante autoriteiten zo snel mogelijk de waarheid kunnen achterhalen, verklaarde de woordvoerster. Volgens haar is het wel duidelijk dat het Chinese schip op het moment van het incident de normale route volgde en dat er geen afwijkingen zijn gevonden van deze route als gevolg van de slechte zeecondities op dat moment.
Ook voegde ze eraan toe dat China er altijd voor heeft gepleit dat de internationale gemeenschap de samenwerking moet versterken en gezamenlijk de veiligheid van grensoverschrijdende infrastructuur moet waarborgen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijs is in een week tijd met meer dan 20 procent gestegen. Dat is het gevolg van de lage temperaturen in delen van Europa.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.
1 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.
2 uur geleden