China wil objectief onderzoek naar schade gaspijplijn in Oostzee
BEIJING (ANP/RTR) - China roept op tot een "objectief, eerlijk en professioneel" onderzoek naar de schade aan een onderzeese gaspijpleiding tussen Finland en Estland. Dat zei een woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken maandag tijdens een reguliere persbijeenkomst. De woordvoerster reageerde daarmee op de verdenking van Finland dat een Chinees schip betrokken zou zijn geweest bij het lek in de pijplijn in de Oostzee.
Eerder deze maand werd een lek ontdekt in de Balticconnector-gaspijplijn in de Oostzee. De pijplijn werd daarop afgesloten en er werd een onderzoek begonnen. Volgens de Finse autoriteiten zijn er namelijk vermoedens van sabotage. Afgelopen vrijdag meldde de Finse onderzoekers dat er onder meer wordt gekeken naar het Chinese containerschip NewNew Polar Bear dat ten tijde van het ontstaan van het lek in de buurt van de pijplijn zou zijn geweest.
China en Finland zijn inmiddels begonnen met het uitwisselen van informatie en China hoopt dat de relevante autoriteiten zo snel mogelijk de waarheid kunnen achterhalen, verklaarde de woordvoerster. Volgens haar is het wel duidelijk dat het Chinese schip op het moment van het incident de normale route volgde en dat er geen afwijkingen zijn gevonden van deze route als gevolg van de slechte zeecondities op dat moment.
Ook voegde ze eraan toe dat China er altijd voor heeft gepleit dat de internationale gemeenschap de samenwerking moet versterken en gezamenlijk de veiligheid van grensoverschrijdende infrastructuur moet waarborgen.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.
1 uur geledenNEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.
2 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiƫle markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.
5 uur geleden