Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China wil methaanuitstoot in belangrijke industrieën controleren

China wil methaanuitstoot in belangrijke industrieën controleren

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de methaanuitstoot in belangrijke industrieën van het land, waaronder mijnbouw, landbouw en olie, gaan onderzoeken en een nationaal actieplan invoeren voor de beheersing van deze uitstoot. Dat meldt het Chinese ministerie van Ecologie en Milieu.

China en de Verenigde Staten, de twee grootste uitstoters van broeikasgassen ter wereld, kondigden eerder deze maand tijdens de klimaattop in Glasgow aan samen te gaan werken tegen klimaatverandering, waarbij werd afgesproken de uitstoot van methaan te verminderen. Er werden echter nog geen concrete maatregelen genoemd.

Volgens Lu Xinming, vicedirecteur van de afdeling klimaatverandering bij het ministerie, is de formulering van een methaanactieplan een belangrijk onderdeel van China's "actieve reactie" om klimaatverandering tegen te gaan. Ook is het een belangrijke maatregel om de Chinees-Amerikaanse samenwerking uit te voeren. "We zullen grondig onderzoek doen naar de situatie op het gebied van methaanuitstoot in China en effectieve maatregelen nemen om de uitstoot te verminderen", aldus Lu.

Opwarming van de aarde

Methaan komt vrij bij de productie van energie, veeteelt en het verval van organisch afval op stortplaatsen. Het heeft een kortere levensduur in de atmosfeer dan koolstofdioxide, maar is tachtig keer krachtiger in het opwarmen van de aarde.

De methaanuitstoot van China bedroeg 55,3 miljoen ton in 2014, goed voor 10,4 procent van de totale uitstoot van broeikasgassen in het land, blijkt uit de meest recente officiële gegevens. De energiesector droeg 45 procent bij aan de methaanuitstoot, terwijl de landbouw 40 procent voor zijn rekening nam.

Emissierechten

Het ministerie zal volgens Lu ook normen vaststellen voor de vermindering van de methaanuitstoot in de kolen- en aardolie-industrie, en bedrijven aanmoedigen om de uitstoot te verminderen via de handel in zogeheten emissierechten. China heeft al een platform voor de handel in C02-emissierechten, maar niet voor methaan.

Het ministerie heeft het tijdschema en de gedetailleerde doelstellingen van het landelijke actieplan voor methaanreductie nog niet bekendgemaakt. Maar volgens een anonieme functionaris van het ministerie zal het plan in 2022 worden gepubliceerd.

Meer uit Financieel

IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

58 minuten geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

1 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

3 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

6 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

6 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

16 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

1 dag geleden