China wil methaanuitstoot in belangrijke industrieën controleren
BEIJING (ANP/RTR) - China wil de methaanuitstoot in belangrijke industrieën van het land, waaronder mijnbouw, landbouw en olie, gaan onderzoeken en een nationaal actieplan invoeren voor de beheersing van deze uitstoot. Dat meldt het Chinese ministerie van Ecologie en Milieu.
China en de Verenigde Staten, de twee grootste uitstoters van broeikasgassen ter wereld, kondigden eerder deze maand tijdens de klimaattop in Glasgow aan samen te gaan werken tegen klimaatverandering, waarbij werd afgesproken de uitstoot van methaan te verminderen. Er werden echter nog geen concrete maatregelen genoemd.
Volgens Lu Xinming, vicedirecteur van de afdeling klimaatverandering bij het ministerie, is de formulering van een methaanactieplan een belangrijk onderdeel van China's "actieve reactie" om klimaatverandering tegen te gaan. Ook is het een belangrijke maatregel om de Chinees-Amerikaanse samenwerking uit te voeren. "We zullen grondig onderzoek doen naar de situatie op het gebied van methaanuitstoot in China en effectieve maatregelen nemen om de uitstoot te verminderen", aldus Lu.
Opwarming van de aarde
Methaan komt vrij bij de productie van energie, veeteelt en het verval van organisch afval op stortplaatsen. Het heeft een kortere levensduur in de atmosfeer dan koolstofdioxide, maar is tachtig keer krachtiger in het opwarmen van de aarde.
De methaanuitstoot van China bedroeg 55,3 miljoen ton in 2014, goed voor 10,4 procent van de totale uitstoot van broeikasgassen in het land, blijkt uit de meest recente officiële gegevens. De energiesector droeg 45 procent bij aan de methaanuitstoot, terwijl de landbouw 40 procent voor zijn rekening nam.
Emissierechten
Het ministerie zal volgens Lu ook normen vaststellen voor de vermindering van de methaanuitstoot in de kolen- en aardolie-industrie, en bedrijven aanmoedigen om de uitstoot te verminderen via de handel in zogeheten emissierechten. China heeft al een platform voor de handel in C02-emissierechten, maar niet voor methaan.
Het ministerie heeft het tijdschema en de gedetailleerde doelstellingen van het landelijke actieplan voor methaanreductie nog niet bekendgemaakt. Maar volgens een anonieme functionaris van het ministerie zal het plan in 2022 worden gepubliceerd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."
35 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende grote partijen in de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW. Supermarktkoepel CBL heeft het lidmaatschap opgezegd en bijvoorbeeld Jumbo verliest daardoor binnenkort ook zijn aansluiting bij de lobbyclub, bevestigen woordvoerders van die organisaties na berichtgeving van De Telegraaf.
3 uur geleden