Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China wil informatie over klimaat en uitstoot verplicht stellen

China wil informatie over klimaat en uitstoot verplicht stellen

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China wil het openbaar maken van informatie over klimaat en CO2-uitstoot in de toekomst verplicht stellen. Het land heeft hiermee al getest bij enkele commerciële banken en een aantal beursgenoteerde bedrijven, maar wil die verplichting verder uitrollen, zei centrale bankgouverneur Yi Gang van de People's Bank of China (PBOC), tijdens een paneldiscussie die werd georganiseerd door de Bank for International Settlements.

De Chinese president Xi Jinping beloofde eerder om China tegen 2060 CO2-neutraal te maken. Dat betekent onder meer dat 's werelds grootste vervuiler snel zal moeten omschakelen van fossiele brandstoffen naar schone energie. De centrale bank wil aan die verandering bijdragen door het ontwikkelen van groene financiering en het uitsluiten van risico's die daarmee gepaard gaan.

Om de uitstoot terug te dringen, zal China tot 2030 jaarlijks naar schatting 2,2 biljoen yuan (283 miljard euro) aan investeringen nodig hebben. In de jaren daarop zal dit bedrag oplopen tot jaarlijks 3,9 biljoen yuan tot 2060, zei Yi in april.

Stresstests

De PBOC heeft stresstests uitgevoerd om de klimaatrisico's te beoordelen en moedigt banken aan om leningen te verstrekken voor groene projecten, aldus Yi. De centrale bank beoordeelt ook het effect van de duurzame overgang van de economie op de inflatieprognoses.

De resultaten van de stresstest worden in de toekomst gepubliceerd. De toetsing maakt deel uit van een bredere test die bij alle 4024 banken wordt uitgevoerd. Daaruit moet duidelijk worden in hoeverre zij in staat zijn om potentiële schokken op te vangen. De PBOC moet er in de ogen van Yi voor zorgen dat de overgang van het land naar groene energie soepel verloopt en dat "plotselinge bewegingen" die crises kunnen veroorzaken, worden vermeden.

Volgens voormalig PBOC-gouverneur Zhou Xiaochua moeten China en andere grote ontwikkelingslanden zo snel mogelijk een emissieplafond en duidelijke routekaarten vaststellen om aan te tonen dat het menens is. Ook om te kunnen toetsen of beloftes worden nagekomen. China zou volgens hem ook meer moeten inzetten op onderzoek en ontwikkeling om de uitstoot te verminderen.

Meer uit Financieel

Nieuwe game uit populaire GTA-serie opnieuw uitgesteld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De komst van de nieuwe game uit de populaire reeks Grand Theft Auto is opnieuw uitgesteld. Gamebedrijf Take-Two Interactive Software zegt dat Grand Theft Auto VI (GTA VI) in november volgend jaar zal verschijnen. Eigenlijk had het misdaadspel dit najaar moeten uitkomen, maar de release was al een keer verschoven naar mei 2026.

15 minuten geleden
Chinese export daalt voor het eerst sinds februari

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in oktober onverwacht afgenomen. De uitvoer naar de Verenigde Staten daalde opnieuw door de hernieuwde handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten in de weken voor de ontmoeting van de Chinese president Xi Jinping en zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump.

19 minuten geleden
Chatdienstverlener CM.com wijst overnamebod Bird af

BREDA (ANP) - De leverancier van chat- en betaaldiensten CM.com wijst het overnamebod van softwarebedrijf Bird af. Het bestuur van het Bredase bedrijf vindt de overnameprijs van 166 miljoen euro te laag. Ook vinden de directie en de raad van commissarissen van CM.com dat het overnamevoorstel te weinig "tastbare en materiële waarde op de lange termijn" biedt voor klanten, werknemers en aandeelhouders.

49 minuten geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in september meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in september 2024. In augustus gaven consumenten 1,3 procent meer uit.

1 uur geleden
Aandeelhouders Tesla keuren megabeloning Musk goed

AUSTIN (ANP) - Aandeelhouders van Tesla hebben de megabeloning voor topman Elon Musk goedgekeurd. Tijdens de aandeelhoudersvergadering van de elektrische autofabrikant op het hoofdkantoor in Austin in de staat Texas stemde ruim 75 procent van de aanwezigen in met de beloning in aandelen met een waarde tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het gaat waarschijnlijk om het grootste beloningsvoorstel voor een topbestuurder van een bedrijf ooit.

1 uur geleden
Gunvor ziet af van aankoop buitenlandse bezittingen Lukoil

GENÈVE (ANP/RTR) - De Zwitserse grondstoffenhandelaar Gunvor ziet ervan af om buitenlandse bezittingen van de Russische olieproducent Lukoil te kopen, nadat het Amerikaanse ministerie van Financiën zich op X tegen de deal had verzet.

1 uur geleden
Aandeelhouders Tesla keuren megabeloning Musk goed

AUSTIN (ANP) - Aandeelhouders van Tesla hebben de megabeloning voor topman Elon Musk goedgekeurd. Tijdens de aandeelhoudersvergadering van de elektrische autofabrikant op het hoofdkantoor in Austin in de staat Texas stemde ruim 75 procent van de aanwezigen in met de beloning in aandelen met een waarde tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het gaat waarschijnlijk om het grootste beloningsvoorstel voor een topbestuurder van een bedrijf ooit.

8 uur geleden