Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China wil informatie over klimaat en uitstoot verplicht stellen

China wil informatie over klimaat en uitstoot verplicht stellen

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China wil het openbaar maken van informatie over klimaat en CO2-uitstoot in de toekomst verplicht stellen. Het land heeft hiermee al getest bij enkele commerciƫle banken en een aantal beursgenoteerde bedrijven, maar wil die verplichting verder uitrollen, zei centrale bankgouverneur Yi Gang van de People's Bank of China (PBOC), tijdens een paneldiscussie die werd georganiseerd door de Bank for International Settlements.

De Chinese president Xi Jinping beloofde eerder om China tegen 2060 CO2-neutraal te maken. Dat betekent onder meer dat 's werelds grootste vervuiler snel zal moeten omschakelen van fossiele brandstoffen naar schone energie. De centrale bank wil aan die verandering bijdragen door het ontwikkelen van groene financiering en het uitsluiten van risico's die daarmee gepaard gaan.

Om de uitstoot terug te dringen, zal China tot 2030 jaarlijks naar schatting 2,2 biljoen yuan (283 miljard euro) aan investeringen nodig hebben. In de jaren daarop zal dit bedrag oplopen tot jaarlijks 3,9 biljoen yuan tot 2060, zei Yi in april.

Stresstests

De PBOC heeft stresstests uitgevoerd om de klimaatrisico's te beoordelen en moedigt banken aan om leningen te verstrekken voor groene projecten, aldus Yi. De centrale bank beoordeelt ook het effect van de duurzame overgang van de economie op de inflatieprognoses.

De resultaten van de stresstest worden in de toekomst gepubliceerd. De toetsing maakt deel uit van een bredere test die bij alle 4024 banken wordt uitgevoerd. Daaruit moet duidelijk worden in hoeverre zij in staat zijn om potentiƫle schokken op te vangen. De PBOC moet er in de ogen van Yi voor zorgen dat de overgang van het land naar groene energie soepel verloopt en dat "plotselinge bewegingen" die crises kunnen veroorzaken, worden vermeden.

Volgens voormalig PBOC-gouverneur Zhou Xiaochua moeten China en andere grote ontwikkelingslanden zo snel mogelijk een emissieplafond en duidelijke routekaarten vaststellen om aan te tonen dat het menens is. Ook om te kunnen toetsen of beloftes worden nagekomen. China zou volgens hem ook meer moeten inzetten op onderzoek en ontwikkeling om de uitstoot te verminderen.

Meer uit Financieel

Verkoopprijzen Nederlandse industrie bijna 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.

40 minuten geleden
AI-bedrijf Anthropic houdt voet bij stuk tegen druk Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.

1 uur geleden
Netflix trekt zich terug uit strijd om Warner Bros. Discovery

LOS GATOS (ANP/AFP) - Netflix ziet af van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. De co-CEO's Ted Sarandos en Greg Peters lieten donderdag weten dat de deal financieel niet langer aantrekkelijk genoeg is, waarmee de weg vrijkomt voor een overname door concurrent Paramount Skydance.

1 uur geleden
Warner Bros noemt overnamebod van Paramount 'superieur'

LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.

8 uur geleden
Overwegend verliezen op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.

9 uur geleden
Smartphoneverkoop daalt 13 procent door chiptekort, denkt analist

NEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.

10 uur geleden
Rechter blokkeert oliewinning in grootste olieveld van Duitsland

KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.

12 uur geleden