China wil dat president Biden handelstarieven en sancties schrapt
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China wil dat de Amerikaanse president Joe Biden stopt met de handelstarieven en sancties tegen Chinese bedrijven die werden ingesteld door zijn voorganger Donald Trump. Dat zei de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi die sprak van het "opbouwen van goodwill" tussen beide economische grootmachten.
De minister had het over "irrationele onderdrukking" van de technologische vooruitgang van China door de Amerikaanse sancties tegen technologiebedrijven zoals Huawei Technologies. De Verenigde Staten hebben sancties opgelegd aan Huawei vanwege vermeende nauwe banden van het telecombedrijf met het Chinese leger en wegens risico op spionage.
Peking wil dat de twee landen weer in gesprek gaan over hun relatie. Volgens Wang kunnen China en de VS nog steeds "samen dingen voor elkaar krijgen voor de wereld". Tot dusver heeft de regering-Biden aangegeven door te willen gaan met de harde lijn tegen China die door Trump was ingezet op het gebied van handel.
De Amerikaanse minister van Financiƫn Janet Yellen zei vorige week nog dat de handelstarieven tegen China voorlopig in stand blijven en dat eventuele veranderingen afhangen van de mate waarin Peking zich houdt aan handelsovereenkomsten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
5 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiƫle beloning.
10 uur geleden