Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China wil akkoord over fossiel dat aanvaardbaar is voor iedereen

China wil akkoord over fossiel dat aanvaardbaar is voor iedereen

DUBAI (ANP/AFP/RTR) - China wil dat er op de klimaattop in Dubai een akkoord over fossiele brandstoffen komt dat "aanvaardbaar" is voor iedereen. "We willen allemaal samenwerken om een taal te vinden die de juiste richting geeft voor verdere inspanningen, die zoveel mogelijk inclusiviteit weerspiegelt en die ook aanvaardbaar is voor alle partijen", zei de Chinese klimaatgezant Xie Zhenhua zaterdag.

De onderhandelaar zei ook dat hij "enige vooruitgang" zag tijdens de klimaatonderhandelingen, in een groot geschil over de toekomst van fossiele brandstoffen. China is een van 's werelds grootste importeurs van olie.

Grootste uitstoters

China's topgezant weigerde te zeggen of het land zou kunnen instemmen met het volledig uitbannen van fossiele brandstoffen. China blijft sterk afhankelijk van deze brandstoffen, met steenkool als de grootste energiebron van het land. De Chinezen sloten onlangs verschillende grote deals met olie- en gasbedrijven om de levering van gas aan China voor tientallen jaren veilig te stellen.

De energietransitie is volgens Xie "uiterst belangrijk", maar "elk land heeft verschillende nationale omstandigheden". China en de Verenigde Staten, wereldwijd de grootste twee uitstoters van broeikasgassen, hebben vorige maand opgeroepen tot uitbreiding van hernieuwbare energie.

Steeds twijfelachtiger

De OPEC, de organisatie van dertien olie-exporterende landen, haalde zich onlangs de woede van sommige landen en klimaatactivisten op de hals door leden op te roepen om niet akkoord te gaan met het afbouwen van fossiele brandstoffen. Daarmee sloot de OPEC zich aan bij Saudi-Arabië. De Franse energieminister Agnès Pannier-Runacher zei dat ze "verbijsterd" en "boos" was over de OPEC-verklaring.

Ongeveer tweehonderd landen moeten de komende dagen overeenstemming zien te bereiken over de klimaataanpak. Maar of dat gaat lukken wordt steeds twijfelachtiger, mede door de standpunten van onder meer Saudi-Arabië, de VS en China.

Meer uit Financieel

Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

3 uur geleden
Einde winstreeks Wall Street, olieprijzen wel omlaag

NEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.

4 uur geleden
KLM vliegt tot in juni niet naar Dubai

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.

5 uur geleden
NAM begint met werkzaamheden voor hervatten gaswinning Warffum

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.

6 uur geleden
Kerstman mag van regering-Trump fooi aftrekken van belastingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.

6 uur geleden
Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

8 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

9 uur geleden