Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China verlengt onderzoek naar dumping varkensvlees uit EU

China verlengt onderzoek naar dumping varkensvlees uit EU

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China verlengt het onderzoek naar geïmporteerd varkensvlees uit de Europese Unie met zes maanden. Beijing verdenkt Europese vleesverwerkers van dumping, het tegen een kunstmatig lage prijs verkopen van varkensvleesproducten op de Chinese markt, en startte in juni vorig jaar een onderzoek.

Dat onderzoek zou deze maand worden afgerond, maar is vanwege de "complexiteit" van de zaak verlengd tot 16 december, meldt het Chinese ministerie van Handel in een verklaring op zijn website. Het Chinese onderzoek naar mogelijke dumping van varkensvlees volgde op de aankondiging van de Europese Commissie om fors hogere importheffingen op Chinese elektrische auto's in te voeren.

Volgens Brussel zouden Chinese autofabrikanten dankzij staatssteun een oneerlijk concurrentievoordeel hebben in Europa, waardoor ze goedkoper auto's op de markt kunnen zetten. De Europese heffingen, die oplopen tot 35 procent voor bepaalde auto's, veroorzaakten een handelsconflict. China nam daarop maatregelen tegen Franse cognac en dreigde met heffingen op varkensvlees uit de EU.

Brussel en Beijing zijn in april echter begonnen met onderhandelingen over de Europese invoerheffingen op Chinese stekkerauto's. De EU en China onderzoeken daarbij of minimumprijzen voor Chinese elektrische auto's een alternatief kunnen worden voor importheffingen. De gesprekken tussen de EU en China volgen op de importheffingen waarmee de Amerikaanse president Donald Trump handelspartners heeft opgeschrikt. Europa hoopt meer handel te drijven met andere landen, zoals China.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt lager na handelsafspraken en inflatie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag wisselend geëindigd na een schommelende handelssessie. Beleggers verwerkten onder andere nieuwe handelsafspraken tussen de Verenigde Staten en China en cijfers over de Amerikaanse inflatie.

3 uur geleden
EU waarschijnlijk een van laatste handelsdeals, denkt minister VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie is waarschijnlijk een van de laatste handelspartners waarmee de Verenigde Staten een handelsovereenkomst sluiten. Die verwachting heeft de Amerikaanse minister van Economische Zaken Howard Lutnick uitgesproken in een interview met zakenzender CNBC.

5 uur geleden
Bloomberg: EU wil sancties voor Chinese banken om banden Rusland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft voorgesteld om sancties op te leggen aan twee kleine Chinese banken. De banken zouden Rusland helpen om bestaande handelsrestricties van de EU te omzeilen. Dat meldt Bloomberg op basis van documenten die het persbureau heeft ingezien.

6 uur geleden
Topman bussenfabrikant Ebusco treedt terug om gezondheidsredenen

DEURNE (ANP) - Topman Christian Schreyer van Ebusco legt zijn functie per direct neer om gezondheidsredenen. Dat heeft de Brabantse fabrikant van elektrische bussen woensdag bekendgemaakt. Schreyer was sinds september 2024 topman bij Ebusco, dat vorig jaar bijna ten onder ging.

7 uur geleden
Heineken wil 2,8 miljard dollar investeren in Mexico

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Heineken wil 2,8 miljard dollar investeren in verschillende projecten in Mexico. Dat heeft topman Oriol Bonaclocha van de Mexicaanse divisie van de bierbrouwer woensdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Damrak eindigt lager na handelsafspraken VS-China en inflatie

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag lager geëindigd. Beleggers verwerkten nieuwe afspraken tussen de Verenigde Staten en China om de handelsspanningen te verminderen. Daarnaast kwamen nieuwe Amerikaanse inflatiecijfers naar buiten.

7 uur geleden
Wall Street wisselend na handelsafspraken VS-China en inflatie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag wisselend geopend. Beleggers op Wall Street verwerkten de nieuwe handelsafspraken die de Verenigde Staten en China hebben gemaakt en ook cijfers over de Amerikaanse inflatie. Verder stond elektrische autobouwer Tesla bij de winnaars nadat topman Elon Musk zei spijt te hebben van een aantal uitspraken over president Donald Trump vorige week.

9 uur geleden