China verdedigt weren topman Human Rights Watch
HONGKONG (ANP/AFP) - China verdedigt het weren van het hoofd van mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch. HRW-topman Kenneth Roth verklaarde zondag dat hem op het vliegveld de toegang was geweigerd tot Hongkong, waar hij een persconferentie zou geven.
"Mensen toelaten of de toegang weigeren is het soevereine recht van China", reageert een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken maandag. Hij stelt dat niet-gouvernementele organisaties verantwoordelijkheid dragen voor de onrust in Hongkong. "Deze organisaties zouden gestraft moeten worden."
Hongkong is al ruim een half jaar het toneel van grootschalige protesten, waar miljoenen mensen aan hebben meegedaan. De voormalige Britse kolonie maakt sinds 1997 onderdeel uit van China, maar heeft meer zelfstandigheid dan andere delen van het land. Betogers vragen onder meer om meer democratie.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
3 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
3 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
6 uur geleden