
China verdedigt weren topman Human Rights Watch
HONGKONG (ANP/AFP) - China verdedigt het weren van het hoofd van mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch. HRW-topman Kenneth Roth verklaarde zondag dat hem op het vliegveld de toegang was geweigerd tot Hongkong, waar hij een persconferentie zou geven.
"Mensen toelaten of de toegang weigeren is het soevereine recht van China", reageert een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken maandag. Hij stelt dat niet-gouvernementele organisaties verantwoordelijkheid dragen voor de onrust in Hongkong. "Deze organisaties zouden gestraft moeten worden."
Hongkong is al ruim een half jaar het toneel van grootschalige protesten, waar miljoenen mensen aan hebben meegedaan. De voormalige Britse kolonie maakt sinds 1997 onderdeel uit van China, maar heeft meer zelfstandigheid dan andere delen van het land. Betogers vragen onder meer om meer democratie.
Meer uit Buitenland
JERICHO (ANP/AFP) - Bij de enige grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever heeft een schietpartij plaatsgevonden. Volgens de hulpdiensten zijn daarbij twee Israëliërs gedood.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een bezoek gebracht aan het oostfront bij Donetsk, schrijft de president op X. Hij ontmoette daar soldaten en sprak over de voortgang van het tegenoffensief. Ook heeft hij onderscheidingen uitgedeeld.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Russische en Belarussische drones hebben opnieuw geprobeerd Polen binnen te vliegen, zegt het NAVO-land. Waarom ze daarin niet zijn geslaagd, liet binnenlandminister Marcin Kierwinski in het midden. Zijn ministerie zegt dat Polen ze niet onder vuur heeft genomen of op een andere manier heeft ingegrepen.
1 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Film Fest Gent, het grootste filmfestival van België, stopt de samenwerking met Israëlische filmbedrijven en instellingen die banden hebben met de Israëlische staat.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense militairen en technici gaan Poolse collega's opleiden om Russische drones onschadelijk te maken. Poolse en Oekraïense bedrijven en kennisinstellingen gaan ook samenwerken om de nieuwe oorlogvoering te beheersen, zeggen de defensieministers van beide buurlanden.
1 uur geledenMINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositiepoliticus Nikolaj Statkevitsj zit opnieuw vast en kan "spoedig komen te overlijden", suggereerde de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko tijdens een bijeenkomst met regeringsgezinde historici en propagandisten.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De landelijke actiedag in Frankrijk verloopt vooralsnog "minder intens dan verwacht", stelt minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau volgens de krant Le Monde. Hij telde tot nu toe meer dan driehonderd pogingen om de openbare weg, een gebouw of terrein te blokkeren, maar stelt dat de politie overal in groten getale aanwezig is om in te grijpen. De omroep BFMTV meldt 58 arrestaties.
3 uur geleden