Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China test weer bevolking miljoenenstad in aanloop naar Spelen

China test weer bevolking miljoenenstad in aanloop naar Spelen

BEIJING (ANP/DPA/AFP/RTR) - China laat in aanloop naar de Olympische Spelen in hoog tempo de hele bevolking van de stad Tianjin testen op het coronavirus. De circa 15 miljoen inwoners tellende metropool ligt in de buurt van hoofdstad Beijing, waar het internationale sportevenement volgende maand wordt gehouden.

In Tianjin zijn volgens Chinese media zeker twee personen besmet met de omikronvariant van het coronavirus. Die variant had in China voor zover bekend nog geen voet aan de grond gekregen. De miljoenenstad wordt door de krant Global Times omschreven als de eerste plek op het Chinese vasteland waar de strijd met omikron wordt aangegaan.

Verspreiding van de besmettelijke omikronvariant zou de Chinese aanpak van de coronapandemie kunnen compliceren. China probeert verspreiding van het coronavirus nog tot nul terug te brengen, iets wat veel andere landen al hebben opgegeven. De Chinese autoriteiten reageren op uitbraken door lokaal strenge lockdowns in te voeren en op grote schaal inwoners te testen.

De autoriteiten in Tianjin hebben inwoners geadviseerd om de stad voorlopig niet zonder goede reden te verlaten, maar van een lockdown lijkt nog geen sprake te zijn. Inwoners vrezen daar wel voor en zouden in sommige gevallen aan het hamsteren zijn geslagen. Ze halen uit voorzorg extra levensmiddelen in huis.

De uitbraak kan ook voor problemen zorgen rond de Spelen. Een immunoloog wees in Chinese media op het omvangrijke woon-werkverkeer tussen Tianjin en het nabijgelegen Beijing.

Meer uit Buitenland

Nieuwe lancering van Europese raket Ariane 6

KOUROU (ANP/AFP/DPA) - Vanuit Frans-Guyana is opnieuw een raket gelanceerd van het Europese type Ariane 6. Die moet wederom 32 internetsatellieten van het bedrijf Amazon in een baan om de aarde brengen.

25 minuten geleden
Media: omstreden Russisch graanschip wordt niet gelost in Israël

TEL AVIV (ANP) - Een lading graan die vermoedelijk afkomstig is uit bezet Oekraïens gebied wordt niet gelost in Israël. The Jerusalem Post bericht dat een organisatie van Israëlische graanimporteurs dat meldt. The Times of Israel brengt hetzelfde nieuws op gezag van een anonieme bron bij de Israëlische overheid. De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha noemt de weigering op X een "welkome ontwikkeling".

1 uur geleden
Oekraïense militaire top zet tijdslimiet op inzet frontsoldaten

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense topgeneraal Oleksandr Syrsky heeft opdracht gegeven om vooruitgeschoven soldaten aan het front nog hooguit twee maanden achter elkaar op hun post te laten. Hij probeert daarmee een antwoord te bieden op zorgen over het welzijn van de militairen, die soms maandenlang onafgebroken onder vuur liggen in de oorlog met Rusland.

1 uur geleden
Vrouw op Thais vliegveld gepakt met 30 schildpadden onder kleding

BANGKOK (ANP/AFP) - Een vrouw heeft in Thailand geprobeerd met dertig schildpadden onder haar kleding een vlucht naar Taiwan te pakken. Ze werd op een luchthaven opgepakt, nadat de autoriteiten hadden geconstateerd dat de 19-jarige Taiwanese vreemd bewoog. Ze bleek de dieren in stoffen zakken met tape aan haar lichaam te hebben geplakt.

2 uur geleden
Zelensky wil van VS horen wat Rusland wil met tijdelijk bestand

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil graag meer weten over het Russische voorstel om een tijdelijke wapenstilstand af te kondigen. Het Kremlin zei zo'n bestand te overwegen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft daar naar eigen zeggen ook over gebeld met Vladimir Poetin.

2 uur geleden
VK steekt 25 miljoen pond extra in veiligheid Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP) - De Britse regering gaat 25 miljoen pond (bijna 28,9 miljoen euro) extra uitgeven aan de veiligheid van de Joodse gemeenschap. De aankondiging volgt een dag na een steekpartij in Londen met twee Joodse slachtoffers, die beiden met steekwonden naar het ziekenhuis moesten.

2 uur geleden
België wil 7 kernreactoren overnemen van energiebedrijf Engie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering wil zeven kernreactoren overnemen van energiebedrijf Engie. Er wordt momenteel onderhandeld met het Franse bedrijf over een volledige overname van de kernreactoren in Doel (Oost-Vlaanderen) en Tihange (Luik), schrijft premier Bart De Wever op X.

2 uur geleden