Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China stapt naar WTO om verhoogde EU-importtarieven stekkerauto's

China stapt naar WTO om verhoogde EU-importtarieven stekkerauto's

GENÈVE (ANP/AFP) - China heeft beroep aangetekend bij de Wereldhandelsorganisatie (WTO) tegen de verhoging van de importtarieven op stekkerauto's door de Europese Unie. Dat meldt het Chinese ministerie van Handel in een verklaring. Volgens Beijing gaat de maatregel in tegen WTO-regels.

"We dringen er bij de EU op aan om haar verkeerde praktijken onmiddellijk te corrigeren", betoogt het ministerie. Verder staat in de verklaring onder meer dat de maatregel de "wereldwijde samenwerking bij de aanpak van klimaatverandering" ondermijnt.

De WTO kan helpen bij het beslechten van handelsgeschillen tussen landen die lid zijn van de organisatie. Zowel China als de EU is aangesloten. "De WTO heeft een van de actiefste internationale mechanismen voor geschillenbeslechting ter wereld", staat op de website van de handelsorganisatie.

Tegenmaatregelen

De hogere importheffingen voor Chinese elektrische auto's gingen in op 5 juli. De heffingen kunnen daardoor oplopen tot 38 procent. De Europese Commissie wil zo een eind maken aan de oneerlijke concurrentie van China, omdat die eigen fabrikanten subsidieert.

Verschillende Chinese fabrikanten van elektrische auto's breiden ondertussen hun productiefaciliteiten in Europa sneller uit om de heffingen te ontlopen. Ook lijkt Beijing tegenmaatregelen te overwegen. Zo is de overheid een onderzoek gestart naar een drietal bedrijven, waaronder de Brabantse vleesverwerker Vion. Zij worden verdacht van dumping, het tegen een kunstmatig lage prijs verkopen van producten op de Chinese markt.

Meer uit Financieel

Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

4 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

6 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

6 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

7 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

9 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

16 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

19 uur geleden