China stapt naar WTO om verhoogde EU-importtarieven stekkerauto's
GENÈVE (ANP/AFP) - China heeft beroep aangetekend bij de Wereldhandelsorganisatie (WTO) tegen de verhoging van de importtarieven op stekkerauto's door de Europese Unie. Dat meldt het Chinese ministerie van Handel in een verklaring. Volgens Beijing gaat de maatregel in tegen WTO-regels.
"We dringen er bij de EU op aan om haar verkeerde praktijken onmiddellijk te corrigeren", betoogt het ministerie. Verder staat in de verklaring onder meer dat de maatregel de "wereldwijde samenwerking bij de aanpak van klimaatverandering" ondermijnt.
De WTO kan helpen bij het beslechten van handelsgeschillen tussen landen die lid zijn van de organisatie. Zowel China als de EU is aangesloten. "De WTO heeft een van de actiefste internationale mechanismen voor geschillenbeslechting ter wereld", staat op de website van de handelsorganisatie.
Tegenmaatregelen
De hogere importheffingen voor Chinese elektrische auto's gingen in op 5 juli. De heffingen kunnen daardoor oplopen tot 38 procent. De Europese Commissie wil zo een eind maken aan de oneerlijke concurrentie van China, omdat die eigen fabrikanten subsidieert.
Verschillende Chinese fabrikanten van elektrische auto's breiden ondertussen hun productiefaciliteiten in Europa sneller uit om de heffingen te ontlopen. Ook lijkt Beijing tegenmaatregelen te overwegen. Zo is de overheid een onderzoek gestart naar een drietal bedrijven, waaronder de Brabantse vleesverwerker Vion. Zij worden verdacht van dumping, het tegen een kunstmatig lage prijs verkopen van producten op de Chinese markt.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
35 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
36 minuten geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten van Extinction Rebellion, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.
2 uur geleden