Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China stapt naar WTO om verhoogde EU-importtarieven stekkerauto's

China stapt naar WTO om verhoogde EU-importtarieven stekkerauto's

GENÈVE (ANP/AFP) - China heeft beroep aangetekend bij de Wereldhandelsorganisatie (WTO) tegen de verhoging van de importtarieven op stekkerauto's door de Europese Unie. Dat meldt het Chinese ministerie van Handel in een verklaring. Volgens Beijing gaat de maatregel in tegen WTO-regels.

"We dringen er bij de EU op aan om haar verkeerde praktijken onmiddellijk te corrigeren", betoogt het ministerie. Verder staat in de verklaring onder meer dat de maatregel de "wereldwijde samenwerking bij de aanpak van klimaatverandering" ondermijnt.

De WTO kan helpen bij het beslechten van handelsgeschillen tussen landen die lid zijn van de organisatie. Zowel China als de EU is aangesloten. "De WTO heeft een van de actiefste internationale mechanismen voor geschillenbeslechting ter wereld", staat op de website van de handelsorganisatie.

Tegenmaatregelen

De hogere importheffingen voor Chinese elektrische auto's gingen in op 5 juli. De heffingen kunnen daardoor oplopen tot 38 procent. De Europese Commissie wil zo een eind maken aan de oneerlijke concurrentie van China, omdat die eigen fabrikanten subsidieert.

Verschillende Chinese fabrikanten van elektrische auto's breiden ondertussen hun productiefaciliteiten in Europa sneller uit om de heffingen te ontlopen. Ook lijkt Beijing tegenmaatregelen te overwegen. Zo is de overheid een onderzoek gestart naar een drietal bedrijven, waaronder de Brabantse vleesverwerker Vion. Zij worden verdacht van dumping, het tegen een kunstmatig lage prijs verkopen van producten op de Chinese markt.

Meer uit Financieel

Investeringen in olieprojecten dalen door Iranoorlog, zegt IEA

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in olieprojecten zullen naar verwachting in 2026 voor het derde jaar op rij dalen, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Ondanks de hogere olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nemen de uitgaven aan olieprojecten volgens het IEA dit jaar af tot onder de 500 miljard dollar (ongeveer 431 miljard euro).

19 minuten geleden
DNB: ruim helft baanwisselaars stapt over naar andere sector

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de mensen die in Nederland van baan wisselen, gaat aan de slag in een andere sector. Per bedrijfstak zijn daarin wel grote verschillen, schrijft De Nederlandsche Bank (DNB) na een analyse van arbeidsmarktcijfers van 2011 tot 2025.

21 minuten geleden
UWV: werkgever laat kans liggen door niet elders in EU te werven

AMSTERDAM (ANP) - Werkgevers in Nederland laten een hoop kansen op personeel liggen door niet buiten de landsgrenzen te werven. Daarop wijst uitkeringsorganisatie UWV na een nieuwe analyse van beroepen waar juist te veel of te weinig mensen voor zijn in Europa.

23 minuten geleden
KPN werkt met Duitse partij aan Europese 'soevereine cloud'

ROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN en het Duitse Schwarz Digits willen volgend jaar een Europese soevereine cloud in Nederland aanbieden. Daarmee willen ze een Europees alternatief bieden voor het opslaan van data, stellen de partijen. Europese organisaties zijn nu voor een groot deel afhankelijk van Amerikaanse bedrijven, zoals Amazon, Google en Microsoft.

36 minuten geleden
Olieprijzen flink omhoog na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn donderdagochtend flink omhooggegaan na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. Daarnaast zei de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) dat een Amerikaanse luchtmachtbasis is aangevallen. Daarmee lijkt een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten weer verder uit beeld.

1 uur geleden
TikTok Shop komt naar Nederland, Consumentenbond waarschuwt

AMSTERDAM (ANP) - TikTok brengt TikTok Shop naar Nederland. Vanaf 15 juni kunnen Nederlandse gebruikers van het socialemediaplatform producten die in filmpjes worden aangeprezen direct kopen, zonder dat ze daarvoor de app hoeven te verlaten. De Consumentenbond laat weten kritisch te zijn.

1 uur geleden
FT: EU wil importquota en -tarieven tegen China uitbreiden

BRUSSEL (ANP) - De EU wil haar belangrijke industriële sectoren beter beschermen tegen een "existentiële" bedreiging van Chinese import. Dat zegt Stéphane Séjourné, de vicevoorzitter van de Europese Commissie en Eurocommissaris voor Welvaart en Industriële Strategie, in de Financial Times.

1 uur geleden