Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China stapt naar WTO om verhoogde EU-importtarieven stekkerauto's

China stapt naar WTO om verhoogde EU-importtarieven stekkerauto's

GENÈVE (ANP/AFP) - China heeft beroep aangetekend bij de Wereldhandelsorganisatie (WTO) tegen de verhoging van de importtarieven op stekkerauto's door de Europese Unie. Dat meldt het Chinese ministerie van Handel in een verklaring. Volgens Beijing gaat de maatregel in tegen WTO-regels.

"We dringen er bij de EU op aan om haar verkeerde praktijken onmiddellijk te corrigeren", betoogt het ministerie. Verder staat in de verklaring onder meer dat de maatregel de "wereldwijde samenwerking bij de aanpak van klimaatverandering" ondermijnt.

De WTO kan helpen bij het beslechten van handelsgeschillen tussen landen die lid zijn van de organisatie. Zowel China als de EU is aangesloten. "De WTO heeft een van de actiefste internationale mechanismen voor geschillenbeslechting ter wereld", staat op de website van de handelsorganisatie.

Tegenmaatregelen

De hogere importheffingen voor Chinese elektrische auto's gingen in op 5 juli. De heffingen kunnen daardoor oplopen tot 38 procent. De Europese Commissie wil zo een eind maken aan de oneerlijke concurrentie van China, omdat die eigen fabrikanten subsidieert.

Verschillende Chinese fabrikanten van elektrische auto's breiden ondertussen hun productiefaciliteiten in Europa sneller uit om de heffingen te ontlopen. Ook lijkt Beijing tegenmaatregelen te overwegen. Zo is de overheid een onderzoek gestart naar een drietal bedrijven, waaronder de Brabantse vleesverwerker Vion. Zij worden verdacht van dumping, het tegen een kunstmatig lage prijs verkopen van producten op de Chinese markt.

Meer uit Financieel

Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

13 minuten geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

15 minuten geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

1 uur geleden
Onlinegokmarkt fors gekrompen; illegaal aanbod lijkt te groeien

DEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.

2 uur geleden
Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

2 uur geleden
Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

3 uur geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

3 uur geleden