China sluit zich aan bij wapenhandelverdrag VN
PEKING (ANP/AFP) - China heeft zich aangesloten bij een verdrag van de Verenigde Naties dat de wapenhandel moet reguleren. Dat heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken maandag bekendgemaakt.
Een woordvoerder van het ministerie zegt dat China zich altijd inzet voor "meer vrede en stabiliteit" in de wereld. Het VN-verdrag uit 2014 is bedoeld om de stroom van wapens naar conflictregio's onder controle te houden. "Wij hebben de export van onze militaire producten altijd al strikt gecontroleerd", aldus de woordvoerder. "Wij exporteren die producten alleen naar soevereine landen en niet naar andere milities."
De Verenigde Staten lieten vorig jaar weten uit het verdrag te stappen. Landen die het verdrag hebben ondertekend, moeten bijhouden aan wie wapens worden verkocht. Ook moet worden verboden dat de wapens worden gebruikt om mensenrechten te schenden of burgers aan te vallen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
45 minuten geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.
3 uur geleden