Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China sluit zich aan bij wapenhandelverdrag VN

China sluit zich aan bij wapenhandelverdrag VN

PEKING (ANP/AFP) - China heeft zich aangesloten bij een verdrag van de Verenigde Naties dat de wapenhandel moet reguleren. Dat heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken maandag bekendgemaakt.

Een woordvoerder van het ministerie zegt dat China zich altijd inzet voor "meer vrede en stabiliteit" in de wereld. Het VN-verdrag uit 2014 is bedoeld om de stroom van wapens naar conflictregio's onder controle te houden. "Wij hebben de export van onze militaire producten altijd al strikt gecontroleerd", aldus de woordvoerder. "Wij exporteren die producten alleen naar soevereine landen en niet naar andere milities."

De Verenigde Staten lieten vorig jaar weten uit het verdrag te stappen. Landen die het verdrag hebben ondertekend, moeten bijhouden aan wie wapens worden verkocht. Ook moet worden verboden dat de wapens worden gebruikt om mensenrechten te schenden of burgers aan te vallen.

Meer uit Buitenland

Iran: eerste inkomsten binnen van tol Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.

8 minuten geleden
ICC gaat over tot vervolging Filipijnse ex-president Duterte

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.

23 minuten geleden
Senaat stemt in met financiering ICE, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.

27 minuten geleden
Washington Post: maanden nodig voor ontmijning Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.

41 minuten geleden
Gewonden door frontale botsing tussen treinen in Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.

2 uur geleden
VS: 31 schepen tegengehouden bij blokkade Iraanse havens

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.

3 uur geleden
Meerdere doden en gewonden bij Russische aanval op Dnipro

DNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.

5 uur geleden