Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China reageert met nieuwe wet op buitenlandse sancties

China reageert met nieuwe wet op buitenlandse sancties

PEKING (ANP/RTR) - China heeft een nieuwe wet aangenomen om buitenlandse sancties tegen te gaan, heeft de Chinese staatstelevisie naar buiten gebracht. Maar de precieze details van de wet zijn nog niet vrijgegeven. Volgens lokale experts gaat het om het nieuwste en meest uitgebreide juridische instrument om wraak te nemen op strafmaatregelen en druk van bijvoorbeeld de Verenigde Staten en de Europese Unie.

Het Westen is al heel lang kritisch op China op het gebied van onder meer handel en technologie en het beleid ten aanzien van Hongkong. Dit alles heeft tot meerdere sancties en andere maatregelen geleid. Dinsdag nog werd bekend dat de VS de aanpak van oneerlijke handelspraktijken en dan met name die door China gaat opvoeren. Daarvoor wordt een speciale commissie in het leven geroepen. Verder wordt de toegang tot cruciale producten zoals halfgeleiders en accu's voor elektrische voertuigen herzien.

China beschuldigde de VS er vervolgens van te lijden aan "paranoïde waanbeelden". Toen werd ook al gezegd dat Peking bezig was met tegenmaatregelen die donderdag ter stemming konden worden gebracht. Buitenlandse bedrijven die zaken willen doen in China kunnen ook al te maken krijgen met toenemende controle van Chinese autoriteiten op hun activiteiten.

De relatie tussen Washington en Peking is niet louter vijandig. Volgens een verklaring van de Chinese overheid worden er ook pogingen gedaan om de handelsbetrekkingen te verbeteren. Dat zouden de twee landen zijn overeengekomen in de eerste telefoongesprekken tussen de handelsministers sinds Joe Biden president is. De Amerikanen wilden niet reageren op een verzoek om iets over de gesprekken te zeggen, maar leken op voorhand minder positief. De regering-Biden heeft ondanks een beloofde herziening ook nog geen grote wijzigingen aangebracht in het beleid van voormalig president Donald Trump.

Meer uit Financieel

Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

18 minuten geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

2 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

5 uur geleden
Duitse uitstoot CO2 vrijwel onveranderd in 2025

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden
Japan vraagt Australië om hogere productie lng door oorlog

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.

1 dag geleden
Brand bij oliecomplex in Verenigde Arabische Emiraten na aanval

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.

1 dag geleden
VS: eerste olie uit noodreserves komt volgende week op de markt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.

1 dag geleden