China reageert met nieuwe wet op buitenlandse sancties
PEKING (ANP/RTR) - China heeft een nieuwe wet aangenomen om buitenlandse sancties tegen te gaan, heeft de Chinese staatstelevisie naar buiten gebracht. Maar de precieze details van de wet zijn nog niet vrijgegeven. Volgens lokale experts gaat het om het nieuwste en meest uitgebreide juridische instrument om wraak te nemen op strafmaatregelen en druk van bijvoorbeeld de Verenigde Staten en de Europese Unie.
Het Westen is al heel lang kritisch op China op het gebied van onder meer handel en technologie en het beleid ten aanzien van Hongkong. Dit alles heeft tot meerdere sancties en andere maatregelen geleid. Dinsdag nog werd bekend dat de VS de aanpak van oneerlijke handelspraktijken en dan met name die door China gaat opvoeren. Daarvoor wordt een speciale commissie in het leven geroepen. Verder wordt de toegang tot cruciale producten zoals halfgeleiders en accu's voor elektrische voertuigen herzien.
China beschuldigde de VS er vervolgens van te lijden aan "paranoïde waanbeelden". Toen werd ook al gezegd dat Peking bezig was met tegenmaatregelen die donderdag ter stemming konden worden gebracht. Buitenlandse bedrijven die zaken willen doen in China kunnen ook al te maken krijgen met toenemende controle van Chinese autoriteiten op hun activiteiten.
De relatie tussen Washington en Peking is niet louter vijandig. Volgens een verklaring van de Chinese overheid worden er ook pogingen gedaan om de handelsbetrekkingen te verbeteren. Dat zouden de twee landen zijn overeengekomen in de eerste telefoongesprekken tussen de handelsministers sinds Joe Biden president is. De Amerikanen wilden niet reageren op een verzoek om iets over de gesprekken te zeggen, maar leken op voorhand minder positief. De regering-Biden heeft ondanks een beloofde herziening ook nog geen grote wijzigingen aangebracht in het beleid van voormalig president Donald Trump.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.
9 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.
9 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
13 uur geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
14 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
15 uur geleden