Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China pareert kritiek op nieuwe veiligheidswet voor Hongkong

China pareert kritiek op nieuwe veiligheidswet voor Hongkong

PEKING (ANP/AFP/RTR) - China heeft woensdag de internationale kritiek op de nieuwe veiligheidswet voor Hongkong gepareerd door te zeggen dat andere landen zich er niet mee moeten bemoeien.

De internationale gemeenschap, waaronder de Europese Unie, het Verenigd Koninkrijk en Japan, reageerde kritisch en bezorgd op de goedkeuring van de veiligheidswet voor Hongkong door het Chinese Volkscongres. De VS spraken zich later dinsdag kritisch uit.

"Wat is er met jullie aan de hand? Het is jullie zaak niet", reageerde Zhang Xiaoming van het Hongkong- en Macao-bureau van de Chinese Staatsraad. "De landen die nu zeggen dat ze strenge sancties willen opleggen aan Chinese regeringsfunctionarissen. Dat is de logica van bandieten."

Breed overleg

Volgens Zhang is er breed overleg met mensen uit Hongkong geweest over de wet. Hij pareerde de kritiek dat de wet de autonomie van Hongkong zou ondergraven. "Als we dat zouden willen, zijn we in staat om het strafrecht- en procedures en de nationale veiligheidswetten in Hongkong in te voeren. Waarom zouden we dan zo veel moeite doen voor een speciaal op maat gemaakte wet voor Hongkong."

Zhang meldde ook dat verdachten die worden gearresteerd door het speciale veiligheidsbureau in Hongkong op verdenking van het overtreden van de nieuwe wet op het Chinese vasteland zullen worden berecht. Volgens de functionaris valt het veiligheidsbureau onder de Chinese wet en kan van het rechtssysteem van Hongkong niet worden verwacht dat het de wetten van het Chinese vasteland implementeert.

Taiwan heeft ondertussen laten weten dat het een kantoor opent dat mensen in Hongkong gaat helpen om te vluchten, nu China er een nieuwe veiligheidswet heeft ingevoerd. Een minister van Taiwan zei dat ze vrijheid en democratie in Hongkong zullen blijven steunen. President Tsai Ing-wen was in mei de eerste regeringsleider die vroeg voor maatregelen om de inwoners van Hongkong te helpen.

Meer uit Buitenland

Ebola eist meer dan 1500 levens in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/DPA) - Het dodental na de uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo is opgelopen tot 1521. In het land zijn 3442 infecties vastgesteld sinds het eerste bekende ebolageval in april.

4 minuten geleden
EU keert ruim 3 miljard uit voor verdediging luchtruim Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft donderdag nog eens 3,47 miljard euro aan Oekraïne uitgekeerd. Daarmee kan Oekraïne drones, raketten, straaljagers en luchtverdediging aanschaffen. Het is een deel van de 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne voor 2026 en 2027.

5 minuten geleden
Vier migranten omgekomen voor kust noordwesten Frankrijk

DUINKERKEN (ANP) - Bij pogingen vanaf de Franse kust naar Engeland te gaan met een 'taxi-boat' zijn volgens de Franse autoriteiten drie vrouwen en een man om het leven gekomen. Op een strand even ten westen van Duinkerken werden vroeg in de ochtend drie vrouwen aangetroffen die een poging met een dergelijk bootje naar Engeland te varen niet hebben overleefd.

10 minuten geleden
Technoparade in Berlijn geannuleerd na aanslag bij Pride

BERLIJN (ANP/DPA) - De technoparade Zug der Liebe (Liefdestrein) in Berlijn gaat dit jaar niet door. De organisatie annuleerde het voor eind augustus geplande evenement na de recente aanslag bij de Pride in de hoofdstad.

13 minuten geleden
Premier Tusk: vermoedelijk raket uit Rusland gecrasht in Polen

WARSCHAU (ANP/RTR) - Het object dat 's nachts crashte in het oosten van Polen, was vermoedelijk een Russische raket. Dat zei premier Donald Tusk tijdens spoedoverleg. Het ziet er volgens hem niet naar uit dat Polen doelwit was.

1 uur geleden
Costa: schending Pools luchtruim gevaar voor heel Europa

BRUSSEL (ANP) - De schending van het Poolse luchtruim "onderstreept eens te meer dat de Russische agressie een bedreiging vormt voor de veiligheid van heel Europa", zegt voorzitter van de EU-leiders António Costa donderdag. Het Poolse luchtruim werd volgens hem geschonden door de massale Russische aanval op Oekraïne.

1 uur geleden
Duits gezondheidsinstituut RKI telde al 9800 doden door hitte

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Robert Koch-Instituut, de Duitse versie van het RIVM, schat dat er dit jaar al 9800 mensen zijn overleden mede als gevolg van de hitte. Dit aantal van bijna 10.000 hittedoden is hoger dan deze gevallen over een heel jaar genomen sinds 2016.

2 uur geleden