China ontkent iPhone-verbod voor ambtenaren
BEIJING (ANP) - De Chinese regering ontkent iPhones te hebben verboden op ministeries. Eerder schreven verschillende media over zo'n verbod voor ambtenaren op het gebruik van telefoons van Apple en andere niet-Chinese tijdens het werk.
"China heeft geen wet, reglementen of richtlijnen die de aankoop of het gebruik van telefoons van buitenlandse merken zoals iPhone verbieden", verklaarde een woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken tegenover persbureau AFP.
Een week geleden berichtte zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden dat de Chinese regering ambtenaren van centrale overheidsinstellingen het gebruik van smartphones van buitenlandse merken had verboden. Vervolgens meldde persbureau Bloomberg dat de Chinese overheid dat verbod wilde uitbreiden naar staatsbedrijven en andere door de overheid gecontroleerde instanties.
Mondeling
De verklaring van het ministerie is de eerste officiële reactie op die berichten over een mogelijk iPhone-verbod. De woordvoerster verwijst tegelijkertijd naar "meerdere artikelen die veiligheidsproblemen met iPhones hebben blootgelegd", maar ze geeft verder niet precies aan welke nieuwsberichten ze bedoelt.
Het officiële antwoord op het artikel van The Wall Street Journal sluit niet uit dat ambtenaren mondeling wel degelijk te horen hebben gekregen dat ze hun iPhone beter thuis kunnen laten, stelt AFP.
'Symbiotisch'
De berichten over het vermeende iPhone-verbod verschenen te midden van oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten, het thuisland van Apple, en China. De Amerikaanse regering probeert China steeds meer af te knijpen van de modernste chiptechnologie uit vrees voor het gebruik daarvan voor militaire doeleinden. Daarnaast zetten de VS een aantal Chinese bedrijven op een zwarte lijst, waaronder telecom- en smartphoneconcern Huawei.
China is voor Apple niet alleen een belangrijke markt, maar ook het land waar de meeste iPhones in elkaar worden gezet. Het concern is sinds 1993 actief in de Volksrepubliek. Apple-baas Tim Cook noemde de relatie met China tijdens een bezoek aan Beijing in maart "symbiotisch".
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
15 uur geleden