China ontkent iPhone-verbod voor ambtenaren
BEIJING (ANP) - De Chinese regering ontkent iPhones te hebben verboden op ministeries. Eerder schreven verschillende media over zo'n verbod voor ambtenaren op het gebruik van telefoons van Apple en andere niet-Chinese tijdens het werk.
"China heeft geen wet, reglementen of richtlijnen die de aankoop of het gebruik van telefoons van buitenlandse merken zoals iPhone verbieden", verklaarde een woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken tegenover persbureau AFP.
Een week geleden berichtte zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden dat de Chinese regering ambtenaren van centrale overheidsinstellingen het gebruik van smartphones van buitenlandse merken had verboden. Vervolgens meldde persbureau Bloomberg dat de Chinese overheid dat verbod wilde uitbreiden naar staatsbedrijven en andere door de overheid gecontroleerde instanties.
Mondeling
De verklaring van het ministerie is de eerste officiële reactie op die berichten over een mogelijk iPhone-verbod. De woordvoerster verwijst tegelijkertijd naar "meerdere artikelen die veiligheidsproblemen met iPhones hebben blootgelegd", maar ze geeft verder niet precies aan welke nieuwsberichten ze bedoelt.
Het officiële antwoord op het artikel van The Wall Street Journal sluit niet uit dat ambtenaren mondeling wel degelijk te horen hebben gekregen dat ze hun iPhone beter thuis kunnen laten, stelt AFP.
'Symbiotisch'
De berichten over het vermeende iPhone-verbod verschenen te midden van oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten, het thuisland van Apple, en China. De Amerikaanse regering probeert China steeds meer af te knijpen van de modernste chiptechnologie uit vrees voor het gebruik daarvan voor militaire doeleinden. Daarnaast zetten de VS een aantal Chinese bedrijven op een zwarte lijst, waaronder telecom- en smartphoneconcern Huawei.
China is voor Apple niet alleen een belangrijke markt, maar ook het land waar de meeste iPhones in elkaar worden gezet. Het concern is sinds 1993 actief in de Volksrepubliek. Apple-baas Tim Cook noemde de relatie met China tijdens een bezoek aan Beijing in maart "symbiotisch".
Meer uit Financieel
TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.
6 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
1 dag geleden