China ontkent iPhone-verbod voor ambtenaren
BEIJING (ANP) - De Chinese regering ontkent iPhones te hebben verboden op ministeries. Eerder schreven verschillende media over zo'n verbod voor ambtenaren op het gebruik van telefoons van Apple en andere niet-Chinese tijdens het werk.
"China heeft geen wet, reglementen of richtlijnen die de aankoop of het gebruik van telefoons van buitenlandse merken zoals iPhone verbieden", verklaarde een woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken tegenover persbureau AFP.
Een week geleden berichtte zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden dat de Chinese regering ambtenaren van centrale overheidsinstellingen het gebruik van smartphones van buitenlandse merken had verboden. Vervolgens meldde persbureau Bloomberg dat de Chinese overheid dat verbod wilde uitbreiden naar staatsbedrijven en andere door de overheid gecontroleerde instanties.
Mondeling
De verklaring van het ministerie is de eerste officiële reactie op die berichten over een mogelijk iPhone-verbod. De woordvoerster verwijst tegelijkertijd naar "meerdere artikelen die veiligheidsproblemen met iPhones hebben blootgelegd", maar ze geeft verder niet precies aan welke nieuwsberichten ze bedoelt.
Het officiële antwoord op het artikel van The Wall Street Journal sluit niet uit dat ambtenaren mondeling wel degelijk te horen hebben gekregen dat ze hun iPhone beter thuis kunnen laten, stelt AFP.
'Symbiotisch'
De berichten over het vermeende iPhone-verbod verschenen te midden van oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten, het thuisland van Apple, en China. De Amerikaanse regering probeert China steeds meer af te knijpen van de modernste chiptechnologie uit vrees voor het gebruik daarvan voor militaire doeleinden. Daarnaast zetten de VS een aantal Chinese bedrijven op een zwarte lijst, waaronder telecom- en smartphoneconcern Huawei.
China is voor Apple niet alleen een belangrijke markt, maar ook het land waar de meeste iPhones in elkaar worden gezet. Het concern is sinds 1993 actief in de Volksrepubliek. Apple-baas Tim Cook noemde de relatie met China tijdens een bezoek aan Beijing in maart "symbiotisch".
Meer uit Financieel
BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
55 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toezichthouders, de politie en het Openbaar Ministerie (OM) vinden dat het EU-verbod op apps die AI gebruiken om naaktbeelden van mensen te maken, niet ver genoeg gaat. Het Europees Parlement stemde vorige week voor een verbod op apps die dit soort beelden genereren zonder de toestemming van die persoon. De organisaties willen dat de tools helemaal worden verboden.
3 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, heeft zijn aandelen van het omstreden Amerikaanse softwarebedrijf Palantir verkocht, bevestigde een woordvoerster naar aanleiding van berichtgeving van onder andere De Telegraaf.
3 uur geleden