Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China neemt nieuwe maatregel om economie te steunen

China neemt nieuwe maatregel om economie te steunen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese centrale bank heeft een nieuwe maatregel aangekondigd om het kwakkelende economische herstel van het land te stimuleren. Dit keer wordt opnieuw de hoeveelheid contant geld die banken moeten aanhouden als reserve verlaagd. De centrale bank hoopt daarmee dat financiële instellingen meer leningen zullen verstrekken aan bedrijven om de economie uit het slop te trekken.

De verlaging van de reserveverplichting met een kwart procentpunt gaat op vrijdag in. Economen hadden al verwacht dat de centrale bank extra stimuleringsmaatregelen zou gaan nemen. In maart dit jaar schroefde de centrale bank ook al de bufferverplichting voor de banken terug met een kwart procentpunt.

China kampt met een te zwak herstel van de economie, na het loslaten van de coronamaatregelen. Het land heeft last van een flinke crisis in de vastgoedsector, waar bedrijven onder hun grote schuldenlast dreigen te bezwijken, en een laag consumentenvertrouwen.

Maatstaf

De Chinese overheid heeft de afgelopen zomer al een reeks maatregelen genomen om het vertrouwen van ondernemers en consumenten te herstellen. Zo verlaagde de centrale bank in augustus voor de tweede keer in korte tijd het rentetarief voor eenjarige leningen, die dient als maatstaf voor bedrijfsleningen en leningen voor huishoudens. Dat besluit was bedoeld om banken aan te moedigen meer leningen te verstrekken tegen lagere tarieven.

Ook heeft China de belasting op aandelentransacties verlaagd en beperkingen ingevoerd op de verkoop van grote hoeveelheden aandelen door grote aandeelhouders. Daarmee hoopt het land het vertrouwen van beleggers te herstellen en de aandelenkoersen te ondersteunen.

De autoriteiten hebben echter tot nu toe grootschalige steunmaatregelen vermeden vanwege de zorgen over de hoge schuldenniveaus in het land. Ook hebben ze de rente voor leningen met een looptijd van vijf jaar, die dient als maatstaf voor de meeste hypotheken in het land, nog altijd ongewijzigd gelaten. Een verlaging van die rente wordt door economen gezien als een middel om de crisis in de vastgoedsector te verzachten.

Meer uit Financieel

Exxon-topman tempert verwachtingen rond groene investeringen

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.

9 uur geleden
China heft exportverbod Nexperia voor groot deel op

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.

12 uur geleden
China hervat export gallium, germanium en antimoon naar VS

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.

14 uur geleden
Verduurzamingsprojecten via failliet bedrijf krijgen weer geld

HAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.

15 uur geleden
EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

1 dag geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

1 dag geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

1 dag geleden