Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China merkt daling van de grondstofprijzen

China merkt daling van de grondstofprijzen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese producentenprijzen zijn in mei wat minder hard opgelopen. Dat kwam vooral door een daling van de grondstofprijzen. Verder zorgde de strenge coronabeperkingen in het Aziatische land ervoor dat de inflatie voor huishoudens wat in toom werd gehouden.

Volgens het Chinese statistiekbureau stegen de producentenprijzen vorige maand met 6,4 procent. In april lagen die prijzen op jaarbasis nog zo'n 8 procent hoger. De consumentenprijzen stegen op jaarbasis met 2,1 procent. Dat percentage werd een maand eerder ook gemeten. De Chinese coronabeperkingen zorgden ook afgelopen maand voor een mindere vraag, omdat veel mensen aan huis gekluisterd waren. Dat werkte negatief door op de consumenteninflatie.

De afkoelende inflatie neemt waarschijnlijk iets van de bezorgdheid onder beleidsmakers weg over hoe en wanneer ze dit jaar meer stimuleringsmaatregelen moeten nemen. Zeker omdat het land de economische groei probeert te ondersteunen. Volgens kenners is China geen economie waar beleidsmakers van de centrale bank zich zorgen hoeven te maken over de inflatie. Ook als de beperkingen worden opgeheven, zal de Chinese economie naar verwachting harder groeien dan de inflatie, zo klinkt het.

De wereldwijde grondstoffenprijzen zijn niet meer zo hoog als eerder dit jaar, toen de oorlog in Oekraïne uitbrak. Dit heeft bijgedragen aan de matiging van de fabrieksinflatie. De prijzen van varkensvlees, een belangrijke component bij de berekening van de consumentenprijzenindex daalden met ruim een vijfde. Dat komt doordat China de eigen varkensstapel weer aan het opbouwen is nadat de sector eerder te kampen had met de varkenspest.

De prijzen van verse groenten stegen in mei met bijna 12 procent op jaarbasis, terwijl de prijzen van vers fruit in die periode met 19 procent stegen. Brandstofprijzen voor voertuigen stegen met ruim 27 procent ten opzichte van een jaar eerder. De kerninflatie, waarbij de meer volatiele voedsel- en energieprijzen buiten beschouwing worden gelaten, bedroeg 0,9 procent.

Meer uit Financieel

Elon Musk wil alle Amerikaanse kinderen aandeel in SpaceX geven

HAWTHORNE (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk zal volgend jaar elk kind in de Verenigde Staten een van zijn aandelen in zijn tech- en ruimtevaartbedrijf SpaceX geven. Dat heeft hij maandag gezegd op X, het socialemediaplatform dat ook van hem is. De aankondiging van Musk volgt op een bericht van het AI-bedrijf Anthropic dat het bedrijf achter chatbot Claude een deel van zijn aandelen wil reserveren voor het algemeen belang.

24 minuten geleden
Geen problemen meer op Schiphol na storing paspoortpoortjes

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol loopt alles maandag weer goed door, nadat een storing bij de elektronische paspoortcontroles zondag voor lange rijen zorgde en honderden reizigers hun vlucht misten. "Het is een normale dag", zegt een woordvoerder van de luchthaven.

2 uur geleden
Topman chocolademaker Lindt & Sprüngli opgestapt

KILCHBERG (ANP/DPA) - Topman Adalbert Lechner van de Zwitserse chocolademaker Lindt & Sprüngli is opgestapt vanwege tegenvallende verkopen. Volgens Lindt & Sprüngli is nieuw leiderschap nodig. Lechner stond sinds oktober 2022 aan het hoofd van het bedrijf en werkte al 33 jaar voor Lindt & Sprüngli.

2 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig na nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Beleggers deden het rustig aan, na het bereiken van een nieuw recordniveau op vrijdag. Flinke verliezen in de Amerikaanse techsector, waardoor de techgraadmeter Nasdaq vrijdag ruim 2 procent lager sloot, zorgden voor wat terughoudendheid.

2 uur geleden
Bondskanselier Merz houdt investeringstop met bedrijfsleven

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz houdt maandag en dinsdag in Berlijn een top met het bedrijfsleven om te praten over meer investeringen in de Duitse economie. Bedrijven in de grootste economie van Europa roepen al langere tijd om lagere kosten voor energie en arbeid en vermindering van regeldruk en belastingen. Merz heeft gezegd hierbij te willen helpen.

3 uur geleden
Baas DNB waarschuwt: klimaatdoel Parijs bijna niet meer haalbaar

MANILA (ANP) - De kans om de opwarming van de aarde te beperken volgens de doelstellingen die zijn afgesproken in het Klimaatakkoord van Parijs, is bijna verkeken. Daarvoor heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen maandag gewaarschuwd.

3 uur geleden
Websites Gall & Gall en Etos weer in de lucht na cyberincident

ZAANDAM (ANP) - De websites van Gall & Gall en Etos zijn sinds zondagavond weer te bezoeken, nadat de sites een week lang onbereikbaar waren door het grote cybersecurity-incident bij moederbedrijf Ahold Delhaize. Klanten kunnen via de websites van de slijterij- en drogisterijketen ook weer bestellingen doen, volgens een woordvoerder.

4 uur geleden