China maakt ondanks coronacrisis werk van handelsdeal met VS
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China maakt ondanks het rondwarende nieuwe coronavirus nog altijd werk van het verwezenlijken van eerdere handelsafspraken met de Verenigde Staten. De zogeheten fase 1-deal die in januari werd ondertekend, maakte eerder een voorlopig einde aan de handelsoorlog tussen de economische grootmachten.
Volgens de Chinese ambassadeur in de VS koopt Peking zoals afgesproken nog altijd Amerikaanse landbouwproducten. Ook worden als onderdeel van de deal beperkingen die golden voor buitenlandse bedrijven op de binnenlandse financiële markten opgeheven.
"Zelfs de laatste paar weken, toen we geconfronteerd werden met deze zeer ernstige en zeer kritieke situatie, werkten we nog aan de implementatie van de overeenkomst", aldus ambassadeur Cui Tiankai in een eerder interview waarvan het transcript zondag op de website van de ambassade werd geplaatst.
Volgens Cui heeft het coronavirus het economische landschap drastisch veranderd. Hij hoopt dat beide kampen de veranderende realiteit in verdere gesprekken goed inschatten en daar ook adequaat op reageren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden