China maakt ondanks coronacrisis werk van handelsdeal met VS
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China maakt ondanks het rondwarende nieuwe coronavirus nog altijd werk van het verwezenlijken van eerdere handelsafspraken met de Verenigde Staten. De zogeheten fase 1-deal die in januari werd ondertekend, maakte eerder een voorlopig einde aan de handelsoorlog tussen de economische grootmachten.
Volgens de Chinese ambassadeur in de VS koopt Peking zoals afgesproken nog altijd Amerikaanse landbouwproducten. Ook worden als onderdeel van de deal beperkingen die golden voor buitenlandse bedrijven op de binnenlandse financiële markten opgeheven.
"Zelfs de laatste paar weken, toen we geconfronteerd werden met deze zeer ernstige en zeer kritieke situatie, werkten we nog aan de implementatie van de overeenkomst", aldus ambassadeur Cui Tiankai in een eerder interview waarvan het transcript zondag op de website van de ambassade werd geplaatst.
Volgens Cui heeft het coronavirus het economische landschap drastisch veranderd. Hij hoopt dat beide kampen de veranderende realiteit in verdere gesprekken goed inschatten en daar ook adequaat op reageren.
Meer uit Financieel
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.
8 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.
5 uur geleden