Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China kiest energiezekerheid boven verminderen CO2-uitstoot

China kiest energiezekerheid boven verminderen CO2-uitstoot

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat de komende tijd zorgen voor energiezekerheid en weigert een specifiek doel voor de afbouw van het gebruik van energie te stellen. Het land gaat daarom meer olie, gas en kolen winnen en reserves aanleggen, heeft premier Li Keqiang aangekondigd bij het begin van een jaarlijkse sessie van het Nationaal Volkscongres, het Chinese parlement.

Li benadrukte het belang van energiezekerheid en voedselzekerheid ondanks stijgende prijzen op de wereldmarkt. Daarbij wil China zorgen dat de prijzen voor energie stabiel blijven. Het Volkscongres komt samen op een moment waarop China probeert de noodzaak voor een stabiele energietoevoer en de langetermijnambities om te vergroenen met elkaar in evenwicht te brengen. Het land wil "een zekere flexibiliteit behouden" om te zorgen voor "economische groei terwijl het lokale lokale autoriteiten aanmoedigt om hun besparingsinspanningen voort te zetten", schreef de Nationale commissie voor ontwikkeling en hervorming in een apart rapport.

Normaal gesproken stelt China een jaarlijks doel voor energiebesparing, meestal uitgedrukt in energieverbruik per procent van het bruto binnenlands product. Zo'n doel kwam er dus niet, maar het land blijft goed op weg om tegen 2025 13,5 procent minder energie te verbruiken ten opzichte van vorig jaar, stelde Li.

Vorig jaar had China zich ten doel gesteld om het energieverbruik met 3 procent terug te brengen. Dat leidde tot kritiek dat het economische groei in de weg zou zitten nadat enkele provincies bedrijven hadden gevraagd tijdelijk de productie te staken. Dat was nodig om de duurzaamheidsdoelen te halen.

Meer uit Financieel

Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

10 minuten geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

57 minuten geleden
Indonesië wil greep op export palmolie en kolen verstevigen

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.

1 uur geleden
ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

2 uur geleden
Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

3 uur geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

3 uur geleden
Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

4 uur geleden