China en Rusland roepen G20 op tot erkenning coronavaccins
ROME (ANP/RTR) - Zowel China als Rusland heeft de landen van de G20 opgeroepen alle geaccepteerde vaccins tegen Covid-19 wederzijds te erkennen en gelijk te behandelen.
De Chinese president Xi Jinping drong daar zaterdag via een videolink op aan tijdens de top van de negentien rijkste landen ter wereld en de Europese Unie, die dit weekend in Rome wordt gehouden. President Vladimir Poetin hield via een videoverbinding een soortgelijk pleidooi.
De Chinese vaccins van Sinovac Biotech en van Sinopharm staan beide op de lijst van wereldgezondheidsorganisatie WHO. Xi wees erop dat China inmiddels meer dan 1,6 miljard doses ter beschikking heeft gesteld aan andere landen en dat het met 16 landen samenwerkt aan de productie van de Chinese coronavaccins.
De Russische president Vladimir Poetin sloot zich aan bij dit pleidooi en drong aan op wederzijdse erkenning van elkaars vaccins, zoals het door Rusland ontwikkelde Spoetnik-V-vaccin. Volgens Poetin moet ook de WHO komen tot snellere besluitvorming over de vaccins.
Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) in Amsterdam heeft Spoetnik-V op het ogenblik in onderzoek om te beoordelen of het op de Europese markt kan worden toegelaten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
3 uur geleden