China: Duitse schepen in Straat van Taiwan 'vergroten risico's'
BEIJING (ANP/AFP) - China beschuldigt Duitsland ervan veiligheidsrisico's te hebben vergroot in de Straat van Taiwan. Duitsland voer vrijdag met twee schepen door de zeestraat tussen China en Taiwan, waar vaak spanning over is.
"Het gedrag van de Duitse kant vergroot de veiligheidsrisico's en zendt onjuiste signalen uit", zei de Chinese militaire woordvoerder Li Xi in een verklaring. Hij dreigt dat Chinese troepen in het gebied "alle bedreigingen en provocaties resoluut tegengaan".
Volgens berichten in Duitse media is het de eerste keer in twintig jaar dat de Duitse marine door de zeestraat is gevaren, onder meer met een fregat. Amerikaanse militaire schepen en schepen van andere landen varen er vaker.
De zeestraat ligt gevoelig, omdat China Taiwan beschouwt als afvallige provincie. Het claimt daarom jurisdictie over het water dat tussen het Chinese vasteland en het eiland ligt.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP) - Zeker vijf mensen zijn omgekomen bij een uitslaande brand in een flat in Antwerpen, bevestigt de politie tegenover VRT Nieuws.
6 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse marineschepen die klaarliggen om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te helpen, komen mogelijk terug naar huis. Er is geen zicht op dat ze er in de komende dagen of weken aan de slag kunnen, zegt de Duitse defensieminister Boris Pistorius.
12 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Bij een grote brand in een flat in het Belgische Antwerpen zijn meerdere doden gevallen. Ook zouden enkele mensen zwaargewond zijn geraakt. Onduidelijk is nog om hoeveel slachtoffers het gaat. Tegen 13.00 uur is de brand nog altijd niet onder controle.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Er komt een onderzoek naar de Britse agenten die de 18-jarige Henry Nowak arresteerden nadat die was neergestoken in Hampshire, in december. Dat meldt de onafhankelijke toezichthouder op de Britse politie, IOPC. Onderzocht wordt of hun grove nalatigheid kan worden verweten. Nowak overleed aan zijn verwondingen tijdens zijn arrestatie, omdat niet werd geloofd dat hij gewond was.
1 uur geledenDOHA/DUBAI (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse en Iraanse gezanten voeren woensdag indirect overleg in de Qatarese hoofdstad Doha, volgens diplomatieke bronnen. Er zijn daar naar verluidt geen toponderhandelaars bij betrokken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Victor Willis, de oorspronkelijke leadzanger van de groep Village People, is op 74-jarige leeftijd overleden. Dat is bekendgemaakt op de officiƫle Facebook-pagina van de groep.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - In een feestvierende menigte voetbalfans in Mexico-Stad zijn volgens de autoriteiten minstens twee mensen om het leven gekomen. Een 19-jarige vrouw en een 44-jarige man zijn door verstikking overleden. Ze raakten bekneld in het centrum van de stad.
3 uur geleden