Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China dreigt met sancties tegen VS om 'bemoeienis' Hongkong

China dreigt met sancties tegen VS om 'bemoeienis' Hongkong

PEKING (ANP/RTR) - China dreigt geen visa meer te geven aan Amerikanen met "schandalig gedrag" op het gebied van Hongkong-gerelateerde zaken. China wil daarmee sancties van de Verenigde Staten tegen Chinese functionarissen vergelden.

De aankondiging maandag kwam terwijl het Chinese parlement werkt aan een wetsontwerp voor de omstreden veiligheidswet voor Hongkong. Peking wil met die wet in de hand harder optreden tegen demonstranten die willen dat de democratie in Hongkong wordt behouden.

Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken kondigde de sancties aan tijdens een persconferentie. Daar kreeg hij de vraag hoe China reageert op het besluit van Washington om geen visa meer te verstrekken aan Chinese functionarissen die zijn betrokken bij onderdrukking in Hongkong. "De VS proberen te verhinderen dat China wetgeving voor de nationale veiligheid doorvoert voor Hongkong door zogenoemde sancties in te stellen, maar dat gaat ze nooit lukken", zei de woordvoerder.

Pompeo

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo zei vorige week dat de nieuwe visumrestricties gelden voor huidige en voormalige functionarissen van de Chinese communistische partij "waarvan wordt aangenomen dat zij medeplichtig zijn in het ondermijnen van de autonomie van Hongkong".

De Senaat keurde vorige week een wet goed waarmee sancties worden opgelegd aan mensen en bedrijven die betrokken zijn bij de inperking van de autonomie van Hongkong. De woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat China bij de VS een klacht heeft ingediend over die wet, en waarschuwde dat de Amerikanen sterke tegenmaatregelen kunnen verwachten in reactie op bemoeienis met de gang van zaken in Hongkong.

Meer uit Buitenland

Paus Leo roept op armen te helpen tijdens eerste kerstnachtmis

VATICAANSTAD (ANP/DPA/RTR) - Paus Leo XIV heeft tijdens zijn eerste kerstnachtmis als kerkleider in Vaticaanstad opgeroepen tot medemenselijkheid en vrede. Hij zei in zijn preek op kerstavond dat het verhaal van Jezus, die in een stal werd geboren omdat er geen plaats was in een herberg, christenen eraan moet herinneren dat een weigering om armen en vreemdelingen te helpen gelijkstaat aan het afwijzen van God zelf.

56 minuten geleden
Trump-favoriet Asfura wint presidentsverkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De door de Amerikaanse president Trump gesteunde conservatieve Nasry Asfura heeft de presidentsverkiezingen in Honduras gewonnen. Dat heeft de kiesraad van het Midden-Amerikaanse land bekendgemaakt. De uitslag liet vier weken op zich wachten door vertragingen, technische problemen en aantijgingen van fraude.

3 uur geleden
Ruim 1 miljoen meer documenten met mogelijke Epstein-link ontdekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.

5 uur geleden
Landen veroordelen nieuwe nederzettingen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.

6 uur geleden
Oekraïne: Russen krijgen wellicht Chinese hulp bij aanvallen

KYIV (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gebruikt mogelijk Chinese satellietbeelden bij aanvallen op doelen in Oekraïne, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem valt er een verband te leggen tussen Chinese satellietbeelden van Oekraïens grondgebied en Russische aanvallen op energievoorzieningen.

7 uur geleden
Macron: gesprekken over Oekraïne in januari verder in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt dat hij met NAVO-chef Mark Rutte heeft overlegd over de situatie in Oekraïne. In januari praten Europese leiders verder in Parijs, meldt hij op X.

8 uur geleden
Britten tegen Amerikanen: internet beschermen is geen censuur

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering zegt het recht op vrijheid van meningsuiting volledig te verdedigen, maar vindt ook dat er maatregelen nodig zijn tegen de schadelijkste inhoud op het internet. Londen benadrukt dit na het besluit van de Amerikaanse regering om vijf Europese prominenten, onder wie twee Britten, de toegang tot de Verenigde Staten te ontzeggen wegens censuur.

8 uur geleden