China belooft tegenmaatregelen in reactie op importheffingen VS
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft zondag gezegd dat het "fel gekant" is tegen de extra importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump vanaf dinsdag instelt voor Chinese producten. China kondigde aan "overeenkomstige tegenmaatregelen" te zullen treffen "om resoluut onze eigen rechten en belangen veilig te stellen".
De Amerikaanse regering kondigde zaterdag aan dat zij een extra importheffing van 10 procent zal invoeren voor Chinese producten. Die komen bovenop de tarieven die al bestonden.
"China is zeer ontstemd en verzet zich hier krachtig tegen", liet het Chinese ministerie van Handel in een verklaring weten. Het voegde eraan toe dat het Aziatische land een claim tegen de VS zal indienen bij de Wereldhandelsorganisatie WTO.
Andere landen
Ook Canada en Mexico, de twee andere landen waartegen de VS vanaf dinsdag 4 februari importheffingen instellen, kondigden al tegenmaatregelen aan. Onder economen bestaat de angst dat deze wederzijdse invoering van importtarieven voor een handelsoorlog kan zorgen die de wereldeconomie zal schaden.
"Er bestaan geen winnaars in een handelsoorlog of een tarievenoorlog", benadrukte zondag ook het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.
19 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk overweegt mogelijk een winstbelasting in te voeren voor bedrijven die profiteren van de flink gestegen energieprijzen door de Iranoorlog. Dat heeft de Franse minister van Financiën vrijdag gezegd.
26 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag hoger begonnen. De hoop op een spoedig einde van de oorlog in het Midden-Oosten bleef de stemming op de beursvloeren ondersteunen. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump zal het conflict met Iran snel voorbij zijn. Ook de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde "goede tekenen" te zien in de besprekingen met Iran, ondanks dat de landen nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - Het verzoek van Italië voor extra fiscale ruimte voor maatregelen tegen de energiecrisis vindt geen gehoor in de EU-lidstaten. Alleen Spanje steunt het verzoek, maar niet voor maatregelen op de korte termijn zoals Italië wil. Ministers van Financiën van onder meer België, Litouwen en Cyprus wijzen het idee resoluut van de hand, zo bleek vrijdag voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurogroeplanden in Nicosia.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat werkgevers moeders meer ondersteunen na de geboorte van een kind. De vakbond stelt wekelijkse gesprekken met leidinggevenden voor, meer betrokkenheid van de bedrijfsarts en een zogeheten mum-buddy, een ervaren collega die ook vertrouwenspersoon is.
1 uur geleden