Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China belooft tegenmaatregelen in reactie op importheffingen VS

China belooft tegenmaatregelen in reactie op importheffingen VS

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft zondag gezegd dat het "fel gekant" is tegen de extra importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump vanaf dinsdag instelt voor Chinese producten. China kondigde aan "overeenkomstige tegenmaatregelen" te zullen treffen "om resoluut onze eigen rechten en belangen veilig te stellen".

De Amerikaanse regering kondigde zaterdag aan dat zij een extra importheffing van 10 procent zal invoeren voor Chinese producten. Die komen bovenop de tarieven die al bestonden.

"China is zeer ontstemd en verzet zich hier krachtig tegen", liet het Chinese ministerie van Handel in een verklaring weten. Het voegde eraan toe dat het Aziatische land een claim tegen de VS zal indienen bij de Wereldhandelsorganisatie WTO.

Andere landen

Ook Canada en Mexico, de twee andere landen waartegen de VS vanaf dinsdag 4 februari importheffingen instellen, kondigden al tegenmaatregelen aan. Onder economen bestaat de angst dat deze wederzijdse invoering van importtarieven voor een handelsoorlog kan zorgen die de wereldeconomie zal schaden.

"Er bestaan geen winnaars in een handelsoorlog of een tarievenoorlog", benadrukte zondag ook het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.

Meer uit Financieel

Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

30 minuten geleden
Overheid waarschuwt Nederlandse schepen: mijd regio Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.

50 minuten geleden
Auto- en motorbranche boekte minder omzet in 2025

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.

1 uur geleden
15.000 cruisegangers en 20.000 zeevarenden vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.

1 uur geleden
AI-chipbedrijf Broadcom bij winnaars op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.

2 uur geleden
NAM wil niet meewerken aan hervatten gaswinning Groningen

ASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.

3 uur geleden
Coen van Oostrom nieuwe voorzitter ondernemersorganisatie VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.

3 uur geleden