China belooft tegenmaatregelen in reactie op importheffingen VS
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft zondag gezegd dat het "fel gekant" is tegen de extra importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump vanaf dinsdag instelt voor Chinese producten. China kondigde aan "overeenkomstige tegenmaatregelen" te zullen treffen "om resoluut onze eigen rechten en belangen veilig te stellen".
De Amerikaanse regering kondigde zaterdag aan dat zij een extra importheffing van 10 procent zal invoeren voor Chinese producten. Die komen bovenop de tarieven die al bestonden.
"China is zeer ontstemd en verzet zich hier krachtig tegen", liet het Chinese ministerie van Handel in een verklaring weten. Het voegde eraan toe dat het Aziatische land een claim tegen de VS zal indienen bij de Wereldhandelsorganisatie WTO.
Andere landen
Ook Canada en Mexico, de twee andere landen waartegen de VS vanaf dinsdag 4 februari importheffingen instellen, kondigden al tegenmaatregelen aan. Onder economen bestaat de angst dat deze wederzijdse invoering van importtarieven voor een handelsoorlog kan zorgen die de wereldeconomie zal schaden.
"Er bestaan geen winnaars in een handelsoorlog of een tarievenoorlog", benadrukte zondag ook het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.
24 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediƫnten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
9 uur geleden