China belooft tegenmaatregelen in reactie op importheffingen VS
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft zondag gezegd dat het "fel gekant" is tegen de extra importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump vanaf dinsdag instelt voor Chinese producten. China kondigde aan "overeenkomstige tegenmaatregelen" te zullen treffen "om resoluut onze eigen rechten en belangen veilig te stellen".
De Amerikaanse regering kondigde zaterdag aan dat zij een extra importheffing van 10 procent zal invoeren voor Chinese producten. Die komen bovenop de tarieven die al bestonden.
"China is zeer ontstemd en verzet zich hier krachtig tegen", liet het Chinese ministerie van Handel in een verklaring weten. Het voegde eraan toe dat het Aziatische land een claim tegen de VS zal indienen bij de Wereldhandelsorganisatie WTO.
Andere landen
Ook Canada en Mexico, de twee andere landen waartegen de VS vanaf dinsdag 4 februari importheffingen instellen, kondigden al tegenmaatregelen aan. Onder economen bestaat de angst dat deze wederzijdse invoering van importtarieven voor een handelsoorlog kan zorgen die de wereldeconomie zal schaden.
"Er bestaan geen winnaars in een handelsoorlog of een tarievenoorlog", benadrukte zondag ook het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
13 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
16 uur geleden