Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China begint onderzoek naar dumping van varkensvlees uit EU

China begint onderzoek naar dumping van varkensvlees uit EU

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China begint een onderzoek naar dumping van varkensvlees vanuit de Europese Unie. Dat meldt het Chinese ministerie van Handel maandag. Het onderzoek van China komt kort na de aankondiging van de Europese Commissie dat fors hogere importheffingen op Chinese elektrische auto's vanaf 4 juli ingaan.

Volgens het Chinese ministerie komt het onderzoek naar aanleiding van een formele oproep van de China Animal Husbandry Group (CAHG), een staatsbedrijf dat namens de Chinese varkensindustrie spreekt. Volgens de CAHG is de hoeveelheid varkensvlees uit de EU dat op de Chinese markt belandt voldoende om van dumping te spreken.

China is een van de grootste afzetmarkten voor de EU als het op varkensvlees aankomt. Afgelopen jaar was de totale import van varkensvlees ruim 1,7 miljard euro waard. Spanje, Denemarken en Nederland waren verantwoordelijk voor het leeuwendeel daarvan.

Opvolgers

Nederland is een van de grootste vleesexporteurs van Europa. De totale exportwaarde bedroeg afgelopen jaar 11,2 miljard euro. Vooral Duitsland is een belangrijke afnemer van het Nederlandse vlees, samen met het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.

De prijzen voor varkensvlees zijn al langer hoog door lagere productie in de EU. De Rijksvoorlichtingsdienst nam vorig jaar 6 procent minder varkensslachtingen waar in Nederland. Dat komt onder andere doordat er steeds minder varkenshouderijen zijn door een gebrek aan opvolgers en eerdere slechte resultaten. Ook de opkoopregeling voor de veehouderij speelt een rol.

Meer uit Financieel

Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

1 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

1 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

2 uur geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

3 uur geleden
Topman haven Antwerpen-Brugge stapt vervroegd op

ANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.

3 uur geleden
ERK: onduidelijkheden in EU-fonds voor CO2-uitstotende bedrijven

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.

3 uur geleden
Activisten verstoren aandeelhoudersvergadering ING

AMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten van Extinction Rebellion, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.

3 uur geleden