Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chimaera Trio geeft concert in het Oude Stadhuis Tholen

Chimaera Trio geeft concert in het Oude Stadhuis Tholen

THOLEN - “Mit innigem Ausdruck” luidt de titel van het programma dat zaterdagavond 13 november wordt uitgevoerd door het jonge Chimaera Trio in het Oude Stadhuis van Tholen.

In het tweede Avondconcert van dit seizoen dat de Stichting Anthonie Keldermans Concerten organiseert, wordt vnl. Duitse kamermuziek gespeeld van o.a. Robert Schumann, Felix Mendelssohn-Bartholdy en Johannes Brahms. Daarbij zal in de sfeervolle Vierschaar eveneens de uit 1908 daterende kleurrijke Feurich-vleugel worden benut.

Het Chimaera Trio, dat wordt gevormd door klarinettiste Annemiek de Bruin, celliste Irene Kok, en pianist Laurens de Man, werd opgericht in 2012. Het trio profileert zich als ambassadeur van de interessante en ongebruikelijke combinatie van een blazer (klarinet), een strijker (cello) en een toetseninstrument (piano). De samensmelting van de klanken van deze drie totaal verschillende instrumenten zorgt voor een bijzonder kleurenpalet, waarmee het trio zich weet te onderscheiden.

Door zich in beroemde klarinettrio’s (bijvoorbeeld Brahms, Beethoven) en onbekende originele werken te verdiepen, alsook zelf muziek te arrangeren, verbreedt dit trio het repertoire en daarmee de mogelijkheden van deze bezetting.
Al snel na de oprichting was het Chimaera Trio te horen tijdens o.a. het Internationaal Kamermuziekfestival Utrecht en won het prijzen bij het Tristan Keuris Kamermuziekconcours en het Storioni Concours. Dit succes legde de basis voor een langdurige samenwerking; sindsdien heeft het Chimaera Trio in zalen gespeeld als het Amsterdamse Concertgebouw en Muziekgebouw Eindhoven, en was het te horen bij verschillende festivals.
In 2019 was het trio onderdeel van het talenttraject “AVROTROS Klassiek presenteert!”, hetgeen resulteerde in een cd-opname en meerdere media-optredens.

Eerdere opnamen werden meermaals uitgezonden op Radio 4 en NTR Podium.

Aanvang 20.15 uur. Entree € 15. Info: www.keldermansconcerten.nl.

Meer uit Tholen

Dit zijn de winnende groepen en wagens van de optocht in Grôôt Pesôôt

OUD-VOSSEMEER - De stemmen in Grôôt Pesôôt zijn geteld. Met 22 startnummers deden afgelopen zaterdag iets meer deelnemers mee aan de optocht dan vorig jaar. Daarbij speelden ze in op Valentijnsdag en het motto: 't ies is gebroke!

1 uur geleden
Zien: Een winterse optocht vol liefde trekt door Grôôt Pesôôt [FOTOALBUM]

OUD-VOSSEMEER - De grote optocht trok zaterdagmiddag weer door Oud-Vossemeer. Veel deelnemers haakten in op Valentijnsdag en het motto van dit jaar: 'T ies is gebroke! Bekijk onderaan dit artikel foto's van de optocht.

5 uur geleden
Brand in bouwcontainer snel geblust in Oud-Vossemeer

OUD-VOSSEMEER - Aan de Hofstraat in Oud-Vossemeer is zondagmiddag brand uitgebroken in een bouwcontainer. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend.

21 uur geleden
Speeltuin De Speelkrael gaat twee dagen dicht voor inclusieve aanpassingen

SCHERPENISSE - Speeltuin De Speelkrael in Scherpenisse is op donderdag 19 en vrijdag 20 februari gesloten vanwege werkzaamheden. De vlonder rond de boom wordt aangepast zodat deze rolstoeltoegankelijk wordt. Daarnaast komen er een duo-schommel, een marktkraam, een muziekbloem en een tipitent in de Krijgerskrael.

2 dagen geleden
Rechtbank fluit gemeente terug voor hotel Sint-Annaland waar nu woontoren komt

SINT-ANNALAND - De rechtbank heeft de gemeente Tholen teruggefloten voor het eerder beoogde hotel op het havenplateau. Dat blijkt uit een tussenuitspraak in een zaak tussen de lokale watersportvereniging en het college van burgemeester en wethouders. Het hotelplan is al even van de baan: de ontwikkelaar heeft nu een woontoren met wooneenheden voor ogen. Maar de juridische procedure liep door.

3 dagen geleden
Thoolse haven nog zonder walstroom: ‘Met overlast en vervuiling tot gevolg’

THOLEN - Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof (PvdA-GroenLinks) noemen het ontbreken van walstroom in de haven van Tholen 'niet toekomstgericht en niet duurzaam'. In schriftelijke vragen aan het college dringen ze aan om dit toch te realiseren.

3 dagen geleden
Cultuurplein Tholen stopt: ‘Nieuwe wind bij gemeente laat minder ruimte voor ons’

THOLEN - Het Cultuurplein Tholen (CPT) heeft haar werkzaamheden per 1 januari 2026 stopgezet. Volgens het bestuur biedt de nieuwe koers van de gemeente minder ruimte voor de rol die de vereniging in de afgelopen elf jaar heeft vervuld.

3 dagen geleden