
Chimaera Trio geeft concert in het Oude Stadhuis Tholen
THOLEN - “Mit innigem Ausdruck” luidt de titel van het programma dat zaterdagavond 13 november wordt uitgevoerd door het jonge Chimaera Trio in het Oude Stadhuis van Tholen.
In het tweede Avondconcert van dit seizoen dat de Stichting Anthonie Keldermans Concerten organiseert, wordt vnl. Duitse kamermuziek gespeeld van o.a. Robert Schumann, Felix Mendelssohn-Bartholdy en Johannes Brahms. Daarbij zal in de sfeervolle Vierschaar eveneens de uit 1908 daterende kleurrijke Feurich-vleugel worden benut.
Het Chimaera Trio, dat wordt gevormd door klarinettiste Annemiek de Bruin, celliste Irene Kok, en pianist Laurens de Man, werd opgericht in 2012. Het trio profileert zich als ambassadeur van de interessante en ongebruikelijke combinatie van een blazer (klarinet), een strijker (cello) en een toetseninstrument (piano). De samensmelting van de klanken van deze drie totaal verschillende instrumenten zorgt voor een bijzonder kleurenpalet, waarmee het trio zich weet te onderscheiden.
Door zich in beroemde klarinettrio’s (bijvoorbeeld Brahms, Beethoven) en onbekende originele werken te verdiepen, alsook zelf muziek te arrangeren, verbreedt dit trio het repertoire en daarmee de mogelijkheden van deze bezetting.
Al snel na de oprichting was het Chimaera Trio te horen tijdens o.a. het Internationaal Kamermuziekfestival Utrecht en won het prijzen bij het Tristan Keuris Kamermuziekconcours en het Storioni Concours. Dit succes legde de basis voor een langdurige samenwerking; sindsdien heeft het Chimaera Trio in zalen gespeeld als het Amsterdamse Concertgebouw en Muziekgebouw Eindhoven, en was het te horen bij verschillende festivals.
In 2019 was het trio onderdeel van het talenttraject “AVROTROS Klassiek presenteert!”, hetgeen resulteerde in een cd-opname en meerdere media-optredens.
Eerdere opnamen werden meermaals uitgezonden op Radio 4 en NTR Podium.
Aanvang 20.15 uur. Entree € 15. Info: www.keldermansconcerten.nl.
Meer uit Tholen
THOLEN - De jaarlijkse herdenking op 4 mei in Tholen kent al jarenlang twee vaste vrijwilligers: Piet Withagen en Wim Deurloo. Afgelopen donderdag kregen ze een grote verrassing in het gemeentehuis. Burgemeester Marleen Sijbers overhandigde hen de zilveren erepenning van de gemeente Tholen als dank voor hun inzet.
9 uur geledenTHOLEN - Uit recent onderzoek van het RIVM blijkt dat de gezondheid van inwoners in de gemeente Tholen op de meeste punten beter wordt. Zo zijn meer mensen lichamelijk actief en neemt het aantal rokers af. Maar er zijn ook aandachtspunten: het aantal inwoners met ernstig overgewicht stijgt licht en steeds meer mensen ervaren psychische klachten.
15 uur geledenTHOLEN - Zwembad de Spetter bestaat precies 50 jaar en dat wordt groots gevierd. Van 25 tot en met 30 augustus organiseert het zwembad een feestweek vol activiteiten voor jong en oud. Voor een aantal momenten in die week worden nog enthousiaste vrijwilligers gezocht om te helpen.
1 dag geledenPOORTVLIET- Een man is zaterdagavond op de Geerweg door onbekende oorzaak ten val gekomen met zijn fiets. Een ambulance werd ter plaatse gestuurd om de man medische hulp te bieden. Gelukkig bleken zijn verwondingen mee te vallen. Hij hoefde niet overgebracht te worden naar het ziekenhuis en kon zelfstandig zijn weg vervolgen.
1 dag geledenTHOLEN - In de week van 14 tot en met 18 juli verandert de Oesterputten weer in een terrein vol spel, beweging en ontmoeting. Dan organiseert Athletes in Action opnieuw een sportweek voor kinderen en jongeren. Het evenement is gratis en voor iedereen toegankelijk. Opgeven is niet nodig.
2 dagen geledenPOORTVLIET - De automobilist die vrijdagavond werd aangehouden na een ernstig ongeluk waarbij een 21-jarige motorrijder om het leven kwam, blijft langer vastzitten. De 35-jarige bestuurder werd aangehouden omdat hij mogelijk onder invloed van alcohol was. Een test op het politiebureau heeft dat bevestigd.
2 dagen geledenTHOLEN - Bij een ongeluk op de Postweg (N286) is vrijdagavond een motorrijder om het leven gekomen. Het zou gaan om een 21-jarige man uit Tholen. De motorrijder kwam tussen Poortvliet en Tholen in aanrijding met een automobilist. De politie doet onderzoek naar de toedracht van het ongeluk. Mogelijk had de automobilist, een 35-jarige man uit Scherpenisse, alcohol gebruikt. Hij is opgepakt.
2 dagen geleden