Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chimaera Trio geeft concert in het Oude Stadhuis Tholen

Chimaera Trio geeft concert in het Oude Stadhuis Tholen

THOLEN - “Mit innigem Ausdruck” luidt de titel van het programma dat zaterdagavond 13 november wordt uitgevoerd door het jonge Chimaera Trio in het Oude Stadhuis van Tholen.

In het tweede Avondconcert van dit seizoen dat de Stichting Anthonie Keldermans Concerten organiseert, wordt vnl. Duitse kamermuziek gespeeld van o.a. Robert Schumann, Felix Mendelssohn-Bartholdy en Johannes Brahms. Daarbij zal in de sfeervolle Vierschaar eveneens de uit 1908 daterende kleurrijke Feurich-vleugel worden benut.

Het Chimaera Trio, dat wordt gevormd door klarinettiste Annemiek de Bruin, celliste Irene Kok, en pianist Laurens de Man, werd opgericht in 2012. Het trio profileert zich als ambassadeur van de interessante en ongebruikelijke combinatie van een blazer (klarinet), een strijker (cello) en een toetseninstrument (piano). De samensmelting van de klanken van deze drie totaal verschillende instrumenten zorgt voor een bijzonder kleurenpalet, waarmee het trio zich weet te onderscheiden.

Door zich in beroemde klarinettrio’s (bijvoorbeeld Brahms, Beethoven) en onbekende originele werken te verdiepen, alsook zelf muziek te arrangeren, verbreedt dit trio het repertoire en daarmee de mogelijkheden van deze bezetting.
Al snel na de oprichting was het Chimaera Trio te horen tijdens o.a. het Internationaal Kamermuziekfestival Utrecht en won het prijzen bij het Tristan Keuris Kamermuziekconcours en het Storioni Concours. Dit succes legde de basis voor een langdurige samenwerking; sindsdien heeft het Chimaera Trio in zalen gespeeld als het Amsterdamse Concertgebouw en Muziekgebouw Eindhoven, en was het te horen bij verschillende festivals.
In 2019 was het trio onderdeel van het talenttraject “AVROTROS Klassiek presenteert!”, hetgeen resulteerde in een cd-opname en meerdere media-optredens.

Eerdere opnamen werden meermaals uitgezonden op Radio 4 en NTR Podium.

Aanvang 20.15 uur. Entree € 15. Info: www.keldermansconcerten.nl.

Meer uit Tholen

Thoolse lezersfoto van de week is gemaakt door Wim Fase

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Fase die de spotlight mocht vangen.

20 uur geleden
Nationaal Park Oosterschelde gaat alle flora en fauna in kaart brengen

THOLEN - Bruinvis, brokkelster, kluut, kanoet, gezaagde zee-eik, schelpkokerworm, gele hoornpapaver en zilte rus: in Nationaal Park Oosterschelde leven honderden verschillende planten en dieren. In het water, in de omliggende natuurgebieden en in de lucht. Van 9 tot en met 31 mei gaan inwoners en bezoekers op zoek naar zoveel mogelijk soorten planten en dieren tijdens de Nationale Parken Soorten Challenge.

1 dag geleden
Puck Meijer opent atelier in Sint-Maartensdijk tijdens Landelijk Atelierweekend

THOLEN - Op 9 en 10 mei openen honderden kunstenaars in heel Nederland hun atelier voor het publiek. Tijdens de vijftiende editie van het Landelijk Atelierweekend krijgen liefhebbers een uniek kijkje achter de schermen. Ook het atelier van Puck Meijer in Sint-Maartensdijk is dit weekend geopend.

1 dag geleden
Voor de 21e keer rijdt de Truckersrit weer over Tholen: Dit is de route

THOLEN - Op zaterdag 9 mei rijden ongeveer negentig trucks over het eiland Tholen tijdens de Truckersrit. Deze rit is mede mogelijk gemaakt door verschillende middenstanders van het eiland, maar ook van daarbuiten. Transportbedrijven stellen hun wagens beschikbaar en chauffeurs mogen hun vrije zaterdag er belangeloos voor gebruiken. Vrijwilligers zijn al geruime tijd achter de schermen bezig om deze dag wederom tot een succes te maken.

2 dagen geleden
Brandweer rukt uit naar rokend stopcontact in winkel in Tholen

THOLEN - De brandweer was woensdagmiddag gealarmeerd voor een melding van een brand in een winkel aan de Eendrachtweg in Tholen. Winkelpersoneel zag rook uit een wandcontactdoos komen en schakelde direct de stroom uit.

2 dagen geleden
Rolstoelgebruiker kan herdenkingsmonument in Tholen niet bereiken: ‘Pijnlijk’

THOLEN - Roelof van Duijn (SGP) heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de toegankelijkheid van het herdenkingsmonument in Tholen. Aanleiding is een rolstoelgebruiker die tijdens de Dodenherdenking het monument niet kon bereiken door de opstapjes. Daardoor kon deze persoon niet zelfstandig deelnemen aan de bloemlegging.

3 dagen geleden
Twee personen nagekeken na botsing tussen personenauto’s in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Op een kruising in Sint-Annaland zijn dinsdagmiddag twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Twee inzittenden kregen nekklachten en zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel.

3 dagen geleden