Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chileense president krijgt boete voor selfie zonder mondkapje

Chileense president krijgt boete voor selfie zonder mondkapje

SANTIAGO (ANP/RTR) - De Chileense president Sebastian Pinera heeft een boete van 3500 dollar (zo'n 2800 euro) gekregen, nadat eerder deze maand een selfie met hem opdook waarop hij geen mondkapje droeg. In Chili is het dragen van een mondkapje vanwege het coronavirus in alle openbare ruimtes verplicht. Wie dat niet doet, riskeert onder meer een boete of zelfs een celstraf.

Pinera bood direct zijn excuses aan toen de foto begin december opdook op sociale media en gaf zichzelf aan. Het gaat om een selfie die een vrouw met hem nam in de buurt van zijn woonplaats Cachagua, verklaarde Pinera later. De vrouw sprak hem aan terwijl hij een strandwandeling maakte, stelde de president, en vroeg om een foto samen. Op het beeld is te zien dat Pinera en de vrouw dicht bij elkaar staan en beiden geen mondkapje dragen.

Chili heeft te kampen met een heropleving van het coronavirus. Na de piek in mei en juni leek de uitbraak er grotendeels onder controle, maar het aantal gevallen neemt nu weer rap toe. De regering heeft daarom nieuwe beperkingen ingevoerd. Sinds het begin van de pandemie zijn in het Zuid-Amerikaanse land ruim 580.000 coronagevallen geregistreerd en meer dan 16.000 patiënten overleden.

Meer uit Buitenland

Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

8 minuten geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

14 minuten geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

4 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

4 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

5 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

5 uur geleden
New York Times klaagt ministerie aan over beperking verslaggeving

NEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.

6 uur geleden