Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Chevron en ExxonMobil spraken door impact crisis over fusie'

'Chevron en ExxonMobil spraken door impact crisis over fusie'

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse energieconcerns ExxonMobil en Chevron spraken begin vorig jaar over een fusie. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Aanleiding voor de gesprekken was onder meer de negatieve impact van de coronacrisis op de bedrijven en de sector.

De gesprekken tussen ExxonMobil-topman Darren Woods en zijn collega van Chevron Mike Wirth waren "serieus genoeg" om juridische documenten op te stellen die bepaalde aspecten van de fusiebesprekingen betroffen, aldus een van de bronnen. De reden voor het beëindigen van de gesprekken kon niet worden achterhaald. ExxonMobil en Chevron, die een marktkapitalisatie hebben van respectievelijk 190 miljard en 164 miljard dollar, weigerden commentaar te geven.

Het is niet voor het eerste dat berichten over fusiegesprekken aan het begin van de crisis tussen Chevron en ExxonMobil de kop opsteken. Zakenkrant The Wall Street Journal kwam eerder al met een soortgelijk bericht naar buiten.

De marktwaarde van ExxonMobil en Chevron kelderde vorig jaar nadat een Saoedisch-Russische prijzenoorlog en de gevolgen van de uitbraak van het coronavirus de waarde van olie hebben doen kelderen. De aandelen van ExxonMobil werden het hardst getroffen, omdat beleggers zich zorgen maakten over de winstgevendheid op lange termijn en de uitgavenbeslissingen van het bedrijf.

In de onderhandelingen zou onder meer gesproken zijn over het behalen van voordelen door enorme kostenbesparingen door te voeren om de tegenwind in de sector te doorstaan. Eind 2019 had ExxonMobil ongeveer 75.000 mensen in dienst en Chevron ongeveer 48.000. Een eventuele fusie zou kunnen stuiten op bezwaren op het gebied van regelgeving en marktmacht.

Meer uit Financieel

Geen vergoeding bank als je zelf overboekt naar nepbankmedewerker

DEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.

28 minuten geleden
Voorzitter VNO-NCW noemt vertrek supers bij lobbyclub 'geen ramp'

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."

1 uur geleden
Starmer wil actie big tech tegen verspreiden naaktfoto's jongeren

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.

2 uur geleden
Topman Frans Everts van Shell Nederland gaat TenneT leiden

ARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.

3 uur geleden
AWVN wil meer aandacht voor productiviteit in cao's

AMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.

3 uur geleden
ING geeft AI grotere rol bij beoordelen hypotheekaanvragen

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.

4 uur geleden
AEX-index zakt na escalatie oorlog Midden-Oosten, olie duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.

4 uur geleden