Cheque voor gymvereniging
SINT-ANNALAND - Niek Jansen heeft afgelopen week, namens het spaarpuntenprogramma Samen Doen, weer een nieuwe cheque mogen overhandigen aan één van de goede doelen. Deze keer was het de beurt aan gymvereniging WIK uit Sint-Annaland. Denice van Poortvliet mocht de cheque in ontvangst nemen.
Kinderen van gymvereniging WIK in Sint-Annaland waren afgelopen maandag lekker aan het sporten in de gymzaal van de Wellevaete, toen plots Niek Jansen binnen kwam lopen. Hij mocht namens het spaarpuntenprogramma een flinke cheque overhandigen. De gymvereniging was namelijk de afgelopen periode het algemene spaardoel en in die periode viel ook de maand december waarin veel mensen hun inkopen hebben gedaan. De gymvereniging krijgt dan ook 110.000 punten op hun Samen Doen-pasje gestort. Bij elkaar vertegenwoordigen die punten een waarde van 1100 euro.
Vrijwilligers
"Die punten gaan we heel goed besteden", aldus Denice van Poortvliet. Wat ze precies met de punten gaat doen, dat weet ze nog niet. "Het kan bijvoorbeeld gebruikt worden voor attributen, maar ook voor een bedankje naar de vrijwilligers toe", vertelde Niek Jansen. "Je merkt dat het tegenwoordig lastig is om aan vrijwilligers te komen en hiermee kan je ze toch bedanken." Dat laatste kan Denice alleen maar beamen. "We hebben verschillende wachtlijsten lopen en dat komt onder andere door een tekort aan vrijwilligers. Binnenkort stoppen er weer een paar, dus nieuwe vrijwilligers zijn altijd welkom. Daarnaast willen we de gymzaal ook niet te vol proppen, want je wil wel aandacht voor de kinderen houden."
Voor iedereen
De gymvereniging doet het echter goed in Sint-Annaland met meer dan 230 leden. "We zijn er eigenlijk voor iedereen. Van 2 jaar tot en met 99 jaar. We bieden peutergym aan, maar we hebben ook een speciale 55+ groep. Sommige deelnemers zitten daar al meer dan 25 jaar bij en zijn dus ook al over de 70, maar ze zijn nog steeds fanatiek."
Samen Doen
Samen Doen is een lokaal spaarprogramma in de gemeenten Tholen en Bergen op Zoom. Bij iedere aankoop bij een deelnemende lokale winkelier, ondernemer of instelling ontvang je speciale punten. Die punten kan je weer uitgeven bij andere deelnemers aan het spaarprogramma, maar bij iedere aankoop spaar je ook punten voor een goed doel. Iedere twee maanden wordt er een nieuw algemeen spaardoel gekozen. Inwoners kunnen zelf kiezen of zij voor het algemene doel sparen of voor een eigen gekozen doel.
Meer uit Tholen
THOLEN - Organisaties in Zeeland kunnen subsidie aanvragen voor culturele projecten die in 2027 én 2028 plaatsvinden. Voor de Oosterschelderegio, waar ook de gemeente Tholen onder valt, is hiervoor 215.000 euro beschikbaar.
9 uur geledenPOORTVLIET - Houd je van zingen, popmuziek en samen muziek maken? Dan is Voices in Harmony misschien wel iets voor jou.
13 uur geledenSTAVENISSE - Het historische Nöhren-orgel in de Hervormde Kerk van Stavenisse klinkt zaterdagavond 26 september tijdens een concert. Organist Jan Noordzij verzorgt het programma ter gelegenheid van de ingebruikname van het gerestaureerde orgel.
17 uur geledenTHOLEN/SINT PHILIPSLAND - Langs de Broekseweg en de N257 (Philipsdam) komen twee nieuwe flitspalen. De camera's controleren alleen op snelheid. Het is nog niet bekend wanneer de flitspalen geplaatst gaan worden.
1 dag geledenTHOLEN - Na een koele donderdag en een koude nacht keert de warmte dit weekend snel terug. Vanaf vrijdag loopt de temperatuur op en kan het zondag lokaal 25 graden worden. Ook de laatste dagen van september kunnen warm verlopen, al is dat nog onzeker.
1 dag geledenZEELAND - De eerste stallingslocatie van EBS voor de nieuwe elektrische bussen in Zeeland is opgeleverd. Groen Goud Biervliet realiseerde de stalling op het eigen terrein aan de Middenweg. Vanaf 13 december vormt Biervliet een van de uitvalsbases voor de elektrische bussen die EBS inzet voor Reizen door Zeeland. Het is de eerste EBS-stalling in Zeeland die wordt opgeleverd voor de start van de nieuwe concessie.
1 dag geledenTHOLEN - Tholenaren lijken zich geen zorgen te hoeven maken over de olie die de afgelopen dagen op stranden langs de Walcherse kust is aangespoeld. Op de Thoolse stranden is geen olie waargenomen. De Provincie Zeeland acht het bovendien zeer onwaarschijnlijk dat de vervuiling Tholen bereikt.
2 dagen geleden