Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chemours laat afval elders in Europa verwerken na Belgisch verbod

Chemours laat afval elders in Europa verwerken na Belgisch verbod

DORDRECHT (ANP) - Chemiebedrijf Chemours uit Dordrecht laat PFAS-houdend afvalwater elders in Europa verwerken nu dit van de Vlaamse overheid niet meer mag gebeuren bij Indaver in Antwerpen. Volgens een woordvoerder zijn er "alternatieve verwerkers in andere landen in Europa" waar het afval naartoe kan. Binnen Nederland is dit niet mogelijk.

De Vlaamse minister Zuhal Demir (handhaving en omgeving) besloot eerder deze week dat een bepaald deel van het chemisch afval van Chemours niet meer verwerkt mag worden in Antwerpen. Ze wil nieuwe regels opstellen voor buitenlandse bedrijven die hun afval naar Vlaanderen sturen. Indaver beschikt over een draaitrommeloven waarin onder hoge temperaturen 99,9999 procent van de schadelijke stoffen die onder PFAS vallen vernietigd worden.

"Deze beslissing, die de stroom van recyclebare HFPO-DA betreft, is moeilijk te begrijpen aangezien Indaver PFAS-houdend afval aantoonbaar op verantwoorde wijze en met hoge effectiviteit vernietigt", aldus de woordvoerder van het chemiebedrijf. "De reguliere afvalstroom zal daar dan ook blijven worden verwerkt."

Rekenfout

Chemours stuurde afvalwater met daarin een recyclebare productiestof (HFPO-DA) aanvankelijk per schip naar de Amerikaanse vestiging in Fayetteville, waar die stof uit het water kan worden gefilterd voor hergebruik. De transportvergunning werd eind vorig jaar echter ingetrokken na protesten van omwonenden en omdat Chemours in de aanvraag een rekenfout zou hebben gemaakt. Het betreffende afval zou vervolgens in Antwerpen verwerkt worden. Het bedrijf uit Dordrecht heeft inmiddels een nieuwe vergunning aangevraagd voor transport naar de Verenigde Staten, maar wacht nog op reactie.

Chemours liet afvalwater eerder recyclen in Italië. Het bedrijf dat dit deed, ging enkele jaren geleden echter failliet als gevolg van een milieuschandaal.

Meer uit Binnenland

Code geel in westen, midden en noorden van het land om mist

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft maandagochtend code geel afgekondigd voor provincies in het westen, midden en noorden van het land. De waarschuwing geldt voor plaatselijk dichte mist waar het verkeer last van kan hebben.

10 minuten geleden
79 verdachten van oplichting en fraude herkenbaar getoond

DEN HAAG (ANP) - De politie publiceert vanaf maandag herkenbare beelden van 79 verdachten van oplichting en fraude. Dit gebeurt als onderdeel van een actie tegen nepagenten en bankhelpdeskfraude. Twee weken geleden is gestart met het tonen van honderd verdachten. Hun beeltenissen waren toen nog onherkenbaar. De verdachten kregen twee weken de tijd om zich te melden, anders zouden zij herkenbaar getoond worden. In eenentwintig gevallen weet de politie nu om wie het gaat.

1 uur geleden
Politie ontvangt zo'n tien tips over neerschieten Iraniër

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.

16 uur geleden
Honderden demonstreren in centrum Amsterdam tegen oorlog in Iran

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.

16 uur geleden
Ajaxbus kort stilgezet door groep met fakkels op snelweg A4

HOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.

18 uur geleden
Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

20 uur geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

21 uur geleden