Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chemiebedrijf Avantium zet opmars voort op groen Damrak

Chemiebedrijf Avantium zet opmars voort op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Avantium zette maandag de opmars voort op de Amsterdamse beurs. Beleggers bleven positief over de voortzetting van de plannen van het chemieconcern voor een bioplastics-fabriek in Delfzijl. Ook AMG won terrein na een verhoging van de winstverwachting door de metalengroep.

Beleggers kijken verder vooral uit naar de rentevergaderingen van de Europese Centrale Bank en de Amerikaanse Federal Reserve, die later deze week worden gehouden. Door de hoge inflatie neemt de druk op centrale banken toe om steunprogramma's sneller af te bouwen en de rentes te verhogen.

Avantium dikte 12,5 procent aan. Het chemieconcern werd vrijdag al bijna 40 procent meer waard na de bekendmaking van de bouw van de langverwachte fabriek, waar plastic zal worden gemaakt op basis van suiker in plaats van aardolie.

AMG

In de MidKap ging AMG (plus 4,2 procent) aan kop. Het bedrijf verwacht in 2022 meer winst te boeken dan eerder voorzien. De verhoging is onder meer het gevolg van de verbeterde marktomstandigheden bij de lithiumactiviteiten, die de onderneming gaat onderbrengen in een divisie genaamd AMG Lithium.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent hoger op 792,35 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 1032,38 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,8 procent. Londen daalde 0,1 procent.

NN Group

ArcelorMittal was de sterkste stijger in de AEX met een winst van dik 2 procent. Het staalconcern profiteerde onder meer van de positieve vooruitzichten voor de Chinese economie. Zo lieten beleidsmakers van de Communistische Partij na afloop van de jaarlijkse Central Economic Work Conference weten prioriteit te zullen geven aan economische stabiliteit in 2022. Dit wakkerde de hoop aan op meer steunmaatregelen van Beijing voor de economie.

Verzekeraar NN Group steeg ruim 1 procent dankzij een adviesverhoging door Barclays. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway stond onderaan met een min van 1,7 procent.

Air France-KLM

Air France-KLM zakte 1,1 procent. De luchtvaartcombinatie heeft 500 miljoen euro afgelost van de banklening van 4 miljard euro, die gegarandeerd wordt door de Franse overheid. Air France-KLM herhaalde te blijven kijken naar een verdere versterking van de balans. De uitgifte van nieuwe aandelen behoort daarbij volgens het concern tot de mogelijkheden.

De euro was 1,1266 dollar waard, tegen 1,1313 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 71,80 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder, op 75,32 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Franse bankpresident: groeiverwachtingen kunnen omhoog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie zal waarschijnlijk sterker groeien dan verwacht, ondanks de politieke onrust in het land door de begrotingsperikelen. Dat zei centralebankpresident François Villeroy de Galhau woensdag op de Franse televisie. Volgens hem is de economie weerbaar tegen de politieke onzekerheid.

30 minuten geleden
Operationeel directeur ABN AMRO wil voorzitter VVD worden

DEN HAAG (ANP) - Operationeel directeur Ton van Nimwegen van ABN AMRO wil partijvoorzitter van de VVD worden. Daarom legt hij met ingang van volgend jaar zijn functie bij de bank neer. Zijn verantwoordelijkheden worden dan overgenomen door de andere topbestuurders van de bank.

56 minuten geleden
ABN AMRO stijgt op Damrak na resultaten en overname NIBC Bank

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel 3 procent hoger.

1 uur geleden
Overheden zoeken oplossing voor activiteiten Russisch Lukoil

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Overheden in heel Europa en het Midden-Oosten haasten zich om ervoor te zorgen dat de buitenlandse activiteiten van de Russische olieproducent Lukoil kunnen blijven draaien. Het op een na grootste oliebedrijf van Rusland heeft veel olievelden, raffinaderijen en tankstations in andere landen. Lukoil bezit naast tankstations ook een minderheidsbelang in een raffinaderij in Nederland.

1 uur geleden
Chinese president wil economische banden met Spanje versterken

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping wil de economische banden tussen China en Spanje verder versterken. Dat heeft Xi gezegd bij een ontmoeting met de Spaanse koning Felipe, die op staatsbezoek is in China. De koning is samen met zijn vrouw Letizia in Beijing.

2 uur geleden
ABN AMRO neemt NIBC Bank over voor bijna 1 miljard euro

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO neemt zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over, heeft de bank woensdag aangekondigd. De geschatte overnameprijs bedraagt zo'n 960 miljoen euro. Het gaat om een van de grootste overnames in jaren in de Nederlandse bankensector.

3 uur geleden
Bijna een kwart minder bedrijven failliet in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in oktober opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 253 bedrijven failliet. Dat zijn 75 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 23 procent. Ten opzichte van september nam het aantal faillissementen met 8 procent af.

3 uur geleden