Chemicaliëndistributeur IMCD trekt zich terug uit Rusland
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse chemicaliëndistributeur IMCD staakt zijn activiteiten in Rusland. De onderneming maakte bekend de kantoren in Sint-Petersburg en Moskou te sluiten. IMCD had vanwege de oorlog in Oekraïne eerder al de import en export naar Rusland opgeschort. Ook de lokale activiteiten waren al minder als gevolg van de internationale sancties tegen Rusland.
IMCD is een beursgenoteerde onderneming die een plek heeft in de leidende AEX-index in Amsterdam. Volgens de onderneming zal de terugtrekking geen "materiële impact" hebben op de resultaten dit jaar.
IMCD maakte het nieuws bekend in het kielzog van de kwartaalresultaten. Volgens topman Piet van der Slikke waren de resultaten in de eerste maanden van het jaar sterk omdat de onderneming blijft profiteren van de sterke vraag en stijgende prijzen. IMCD levert onder andere grondstoffen voor producten zoals diervoeding, tandpasta, autolakken en vitaminepillen. Het bedrijf maakt deze grondstoffen niet zelf, maar koopt ze in bij diverse chemiebedrijven.
De omzet van de onderneming steeg met een derde tot 1,1 miljard euro. De operationele winst viel met 88,2 miljoen euro bijna 60 procent hoger uit dan een jaar eerder. De resultaten werden vooruitgeholpen door eerdere overnames. Daarbij wist de onderneming de winstmarges op te voeren. Ook profiteerde het bedrijf van gunstige wisselkoersen.
Meer uit Financieel
AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
22 minuten geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
55 minuten geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
4 uur geledenBEIJING (ANP/DPA) - China wil dat Nederland meer stappen zet om het onderlinge conflict over chipbedrijf Nexperia op te lossen. Volgens de Chinese overheid hebben de Nederlanders nog geen zichtbare stappen ondernomen om schending van de rechten en belangen van Chinese bedrijven te stoppen en daarmee de stabiliteit van wereldwijde toeleveringsketens te herstellen.
5 uur geleden