
Chemicaliëndistributeur IMCD onderuit in AEX na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel van chemicaliëndistributeur IMCD ging vrijdag hard onderuit in de AEX-index in Amsterdam na bekendmaking van tegenvallende cijfers. De koers van IMCD dook 8 procent omlaag, waarmee het bedrijf de grootste daler was in de hoofdindex.
IMCD zag de omzet in de eerste helft van dit jaar uitkomen op bijna 2,3 miljard euro, wat vrijwel gelijk is aan vorig jaar. Topman Piet van der Slikke wijst daarbij op een uitzonderlijk goed 2022 en op macro-economische uitdagingen. De nettowinst ging met 14 procent omlaag tot 153 miljoen euro. Donderdag stond IMCD ook al bij de sterkste dalers.
De aandacht van beleggers gaat verder vooral uit naar het belangrijke banenrapport uit de Verenigde Staten dat later op de dag verschijnt. De hoofdgraadmeter op het Damrak noteerde iets hoger op 770,52 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 911,50 punten. Op de beurzen elders in Europa waren zeer beperkte uitslagen te zien.
Banenrapport
Het banenrapport speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Naar verwachting is de banengroei in juli iets afgezwakt ten opzichte van een maand eerder, maar blijft de arbeidsmarkt sterk met een zeer lage werkloosheid. Een sterke arbeidsmarkt biedt de Fed meer ruimte om door te gaan met het verhogen van de rente tegen de hoge inflatie. Op de financiële markten wordt gehoopt dat de Fed vrijwel klaar is met die renteverhogingen.
Sterkste stijger in de AEX was verzekeraar NN Group met een plus van 1 procent. Chipbedrijf ASMI en ABN AMRO volgden met winsten van 0,8 procent.
Olieprijzen omhoog
Ook biotechnoloog Galapagos kwam met halfjaarcijfers. De omzet ging omhoog en er werd winst geboekt. Wel verlaagde Galapagos zijn prognose voor de nettoverkopen van zijn ontstekingsremmer Jyseleca over heel 2023. Galapagos bungelde onderaan de MidKap met een min van bijna 2 procent.
De olieprijzen gingen verder omhoog en liggen op koers voor de zesde week met stijgingen op rij. Donderdag werd nog bekend dat Saudi-Arabië zijn productieverlaging verlengt tot september en nog verder kan snijden in de productie om zo de prijzen te stutten. Een vat Amerikaanse olie won vrijdagochtend 0,2 procent tot 81,72 dollar. Brent werd 0,1 procent duurder op 85,25 dollar per vat.
De euro noteerde 1,0945 dollar, tegen 1,0952 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.
56 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.
2 uur geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".
5 uur geleden