Chelsea vergeet in halve finale te winnen bij Real Madrid
MADRID (ANP) - Real Madrid is in de eerste halve finale van de Champions League tegen Chelsea op eigen veld niet verder gekomen dan een gelijkspel. In Spanje werd het 1-1. Het was de derde opeenvolgende keer dat de sterk spelende Engelsen niet verloren in een uitwedstrijd van de koningsklasse. In de voorgaande twee ronden wonnen ze zelfs, bij Atlético Madrid en Porto.
Christian Pulisic zette het aanvankelijk oppermachtige Chelsea na nog geen kwartier op voorsprong. Na een pass van Antonio Rüdiger draaide de Amerikaan om doelman Thibaut Courtois heen en schoot vervolgens tussen twee verdedigers door raak. Daarvoor al hadden de Engelsen via Timo Werner een riante mogelijkheid gehad. Na fraai voorbereidend werk van onder meer voormalig Vitesse-speler Mason Mount miste de Duitser, bepaald niet voor het eerst dit seizoen.
Karim Benzema trok vervolgens na bijna een half uur de zaak recht voor de thuisclub, bij de eerste mogelijkheid voor de Spanjaarden. Na verlengen van Eder Militao controleerde de Fransman op prachtige wijze en knalde de bal binnen. Even eerder had Benzema, ook al buiten bereik van keeper Edouard Mendy, de buitenkant van de paal geraakt.
Minder spraakmakend
Het tweede deel was minder spraakmakend en wat meer gelijkopgaand. Hakim Ziyech, in de 66e minuut in het veld gekomen, was twee keer gevaarlijk voor Chelsea. Eén keer probeerde de oud-Ajacied met een listig balletje toe te slaan, vervolgens ondernam hij een serieuze poging met een vrije trap. Beide keren plukte Courtois de bal uit de bovenhoek, zonder daarvoor tot het uiterste te hoeven gaan.
Danny Makkelie was de scheidsrechter in Madrid. Hij gaf vijf keer geel aan een speler van Real en éénmaal aan een voetballer van Chelsea. De return in Londen is volgende week
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
8 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
9 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
14 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
15 uur geleden