Chelsea vergeet in halve finale te winnen bij Real Madrid
MADRID (ANP) - Real Madrid is in de eerste halve finale van de Champions League tegen Chelsea op eigen veld niet verder gekomen dan een gelijkspel. In Spanje werd het 1-1. Het was de derde opeenvolgende keer dat de sterk spelende Engelsen niet verloren in een uitwedstrijd van de koningsklasse. In de voorgaande twee ronden wonnen ze zelfs, bij Atlético Madrid en Porto.
Christian Pulisic zette het aanvankelijk oppermachtige Chelsea na nog geen kwartier op voorsprong. Na een pass van Antonio Rüdiger draaide de Amerikaan om doelman Thibaut Courtois heen en schoot vervolgens tussen twee verdedigers door raak. Daarvoor al hadden de Engelsen via Timo Werner een riante mogelijkheid gehad. Na fraai voorbereidend werk van onder meer voormalig Vitesse-speler Mason Mount miste de Duitser, bepaald niet voor het eerst dit seizoen.
Karim Benzema trok vervolgens na bijna een half uur de zaak recht voor de thuisclub, bij de eerste mogelijkheid voor de Spanjaarden. Na verlengen van Eder Militao controleerde de Fransman op prachtige wijze en knalde de bal binnen. Even eerder had Benzema, ook al buiten bereik van keeper Edouard Mendy, de buitenkant van de paal geraakt.
Minder spraakmakend
Het tweede deel was minder spraakmakend en wat meer gelijkopgaand. Hakim Ziyech, in de 66e minuut in het veld gekomen, was twee keer gevaarlijk voor Chelsea. Eén keer probeerde de oud-Ajacied met een listig balletje toe te slaan, vervolgens ondernam hij een serieuze poging met een vrije trap. Beide keren plukte Courtois de bal uit de bovenhoek, zonder daarvoor tot het uiterste te hoeven gaan.
Danny Makkelie was de scheidsrechter in Madrid. Hij gaf vijf keer geel aan een speler van Real en éénmaal aan een voetballer van Chelsea. De return in Londen is volgende week
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
16 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich in het gemoderniseerde Camp Nou geplaatst voor de achtste finales van de Champions League. Het elftal van Hansi Flick won de laatste wedstrijd in de competitiefase met 4-1 van FC Kopenhagen. FC Barcelona eindigde als vijfde op de ranglijst en mag daardoor de tussenronde overslaan.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax is het avontuur in de Champions League voorbij. De club verloor de thuiswedstrijd tegen Olympiakos (1-2) en is de rest van het seizoen alleen nog in de Eredivisie actief.
19 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is er niet in geslaagd de tussenronde van de Champions League te bereiken. De Eindhovenaren gingen in de laatste wedstrijd van het hoofdtoernooi in eigen stadion onderuit tegen Bayern München (1-2) en eindigden daarmee op de ranglijst buiten de top 24.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is uitgeschakeld in de Champions League. De Amsterdamse club verloor van Olympiakos in de Johan Cruijff ArenA (1-2).
27 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is uitgeschakeld in de Champions League. De Eindhovenaren gingen in de laatste wedstrijd van het hoofdtoernooi onderuit tegen Bayern München: 1-2. PSV belandde zo op de ranglijst buiten de top 24 en is voor dit seizoen klaar in Europa.
32 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord treedt donderdagavond tegen Real Betis aan zonder de geblesseerden Anel Ahmedhodzic, Tsuyoshi Watanabe, Sem Steijn en Ayase Ueda. Dat heeft coach Robin van Persie in een persconferentie laten weten. De Rotterdammers staan op de 26e plaats in de competitiefase van de Europa League. Feyenoord moet winnen om door te kunnen gaan.
2 uur geleden