Chelsea maakt tegen Leicester koppositie nu wel waar
LEICESTER (ANP) - Chelsea heeft na een misstap twee weken geleden thuis tegen Burnley (1-1) de status van koploper in de Premier League weer waargemaakt. De ploeg van coach Thomas Tuchel won met 3-0 bij Leicester City. Hakim Ziyech mocht na ruim een uur invallen en bereidde de derde treffer knap voor.
Al na vier minuten was Ben Chilwell dicht bij de openingstreffer. Zijn schot verdween via de lat over het doel van Kasper Schmeichel. Tien minuten later werd de Deen wel gepasseerd: Antonio Rüdiger kopte raak uit een hoekschop van Chilwell. Binnen het half uur verdubbelde N'Golo Kanté de voorsprong voor de Londenaren, die nooit in de problemen kwamen tegen de kampioen van 2016.
Met Ziyech en Christian Pulisic kregen twee bankzitters een kwartier na rust een kans van Tuchel. Ziyech werd in de 71e minuut op rechts weggestuurd, kapte Leicester-verdediger Çaglar Söyüncü uit om vervolgens Pulisic te bedienen. Pulisic schoot van dichtbij raak: 0-3.
Chelsea heeft 29 punten uit twaalf duels. Naaste belagers Manchester City en West Ham volgen op 6 punten, maar komen beide nog in actie.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
33 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
18 uur geleden