Chelsea in Newcastle meteen weer bij de les
NEWCASTLE (ANP) - Chelsea is goed uit de interlandperiode gekomen. De ploeg van trainer Frank Lampard pakte 3 punten bij Newcastle United: 0-2. Daarmee behaalde de club uit Londen de vijfde overwinning op rij, inclusief twee zeges in de Champions League. Met 18 punten kwam Chelsea op gelijke hoogte met koploper Leicester City, dat zondag bij landskampioen Liverpool aantreedt.
Chelsea kwam in de 10e minuut op voorsprong dankzij een eigen doelpunt van Federico Fernández, die een voorzet van Mason Mount achter zijn doelman Karl Darlow werkte. Tammy Abraham besliste het duel na ruim een uur dankzij goed voorbereidend werk van Timo Werner.
Hakim Ziyech, gewisseld in de 87e minuut, kon deze keer bij Chelsea geen hoofdrol vervullen. De oud-Ajacied was in de afgelopen interlandperiode namens Marokko op dreef in de kwalificatiestrijd voor de Afrika Cup. In het tweeluik tegen Centraal-Afrikaanse Republiek scoorde hij twee keer in de thuiswedstrijd (4-1) en verzorgde hij een assist. In het uitduel (0-2) tekende Ziyech voor een doelpunt en een assist.
Chelsea speelt dinsdag in de Champions League uit tegen Stade Rennes. De Londenaren zijn met 7 punten uit drie duels nog ongeslagen in poule E.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
52 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
18 uur geleden