Chelsea en Tottenham scoren niet in teleurstellende topper
LONDEN (ANP) - De topper in Londen tussen Chelsea en Tottenham Hotspur is zonder doelpunten geëindigd: 0-0. De thuisploeg wist de door Spurs-trainer José Mourinho goed georganiseerde defensie niet uit elkaar te spelen.
Hakim Ziyech (Chelsea) en Steven Bergwijn (Tottenham Hotspur) stonden beiden met een basisplaats tegenover elkaar. In de eerste 20 minuten volgden de kansen elkaar nog snel op. Bergwijn knalde rakelings over het doel van Chelsea, waarna Chelsea-spits Timo Werner kort daarna zijn ploeg op voorsprong dacht te zetten. Hij deed dat echter in buitenspelpositie, waardoor de goal werd afgekeurd.
De bezoekers groeven zich daarna in en speelden afwachtend. Ziyech en zijn ploeggenoten hadden veruit het meeste balbezit, maar wisten amper gevaar te stichten. De Marokkaans international kreeg na ruim een uur nog een goede schietkans, maar de oud-Ajacied knalde over. In de slotfase moest Spurs-doelman Hugo Lloris nog redding brengen op een poging van Mason Mount.
Met het punt uit de derby gaat Tottenham op basis van een beter doelsaldo dan Liverpool aan kop in de Premier League. Chelsea staat derde met 19 punten.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
1 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
4 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
21 uur geleden