Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chef toezicht ECB rekent op sneller stijgende spaarrentes

Chef toezicht ECB rekent op sneller stijgende spaarrentes

FRANKFURT (ANP/DPA) - Europese banken zullen binnenkort de spaarrentes voor particuliere klanten sneller verhogen. Dat is de verwachting van Andrea Enria, het hoofd voor bankentoezicht bij de Europese Centrale Bank.

Tot nu toe hebben particuliere spaarders minder snel geprofiteerd van de renteverhogingen dan zakelijke klanten. "Maar wij verwachten dat dit proces nu zal versnellen", zegt Enria in een interview met Duitse media ter gelegenheid van zijn afscheid eind dit jaar.

Vanuit de politiek in meerdere Europese landen klinkt kritiek op de manier waarop banken met de rentes op spaargeld omgaan. Die stegen niet zo hard als de rentetarieven van de Europese Centrale Bank, wat bijdroeg aan recordwinsten voor grote financieel dienstverleners. In Nederland onderzoekt de Autoriteit Consument & Markt na vragen van demissionair minister van Financiën Sigrid Kaag de ontwikkeling van spaarrentes en de concurrentie op de Nederlandse spaarmarkt.

Schaduwbanken

Banken wijzen er op hun beurt op dat de winsten goed zijn voor de eigen buffers. Daarnaast hebben ze jarenlang te kampen gehad met historisch lage rentes in de eurozone, die hun winstgevendheid onder druk zetten.

Enria waarschuwde in het interview met Duitse media, waaronder zakenkrant Handelsblatt, ook voor zogeheten schaduwbanken. Dat zijn financieel dienstverleners die hetzelfde doen als banken, maar niet onder hetzelfde strenge toezicht vallen.

"Je kunt niet alle schaduwbanken over één kam scheren. De ene is relatief veilig en andere hebben juist een grote schuldenlast", zegt Enria. Hij voegt er meteen aan toe dat de sector als geheel wel een risico vormt. "De sector is inmiddels groter dan de bankensector", stelt hij. "Naar mijn mening is daarom een uitbreiding van het toezichtskader nodig."

Meer uit Financieel

Minister Heerma hoopt snel met rijksambtenaren verder te praten

DEN HAAG (ANP) - Minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma hoopt snel weer met rijksambtenaren aan tafel te gaan om verder te praten. Dat laat hij weten in een reactie op de landelijke staking van 14 april. De ambtenaren protesteren dan tegen de nullijn. Heerma noemt het "hun goed recht om nu actie te voeren".

3 minuten geleden
Glasvezel ver weg voor half miljoen adressen, zegt Telecompaper

HOUTEN (ANP) - Zo'n half miljoen Nederlandse adressen heeft nog geen concreet vooruitzicht op een glasvezelaansluiting. Dat heeft marktonderzoeker Telecompaper becijferd. Voor veel van deze adressen zijn de aanlegkosten per aansluiting hoog en zouden de projecten te klein van schaal zijn.

33 minuten geleden
Duits beleggersvertrouwen gekelderd door oorlog Midden-Oosten

MÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.

1 uur geleden
Hoogste rechter wijst beroep Odido tegen Huawei-ban af

DEN HAAG (ANP) - Odido is eerder terecht door de Nederlandse overheid verplicht om geen gebruik te maken van apparatuur van de Chinese leveranciers Huawei en ZTE in kritieke onderdelen van zijn mobiele netwerk. Dat heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) geoordeeld in een dinsdag gepubliceerde uitspraak.

1 uur geleden
Nederland wil met Finland en VK defensiekredietinstelling starten

DEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Het Multilateraal Defensiemechanisme (MDM), waaraan landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen, moet hun defensie-industrie en herbewapeningsrace helpen aanjagen.

2 uur geleden
IMF bezorgd dat Oekraïne niet genoeg hervormt voor steun

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.

3 uur geleden
KHN: extra omzet WK voetbal essentieel voor horeca

WOERDEN (ANP) - Extra omzet tijdens het WK voetbal helpt ondernemers in de horeca om hun hoofd boven water te houden. Dat stelt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een brief die het heeft opgesteld voor horeca-ondernemers om in de gemeente een verruiming van de openingstijden te vragen.

3 uur geleden