Chef grootste Britse werkgeversorganisatie ontslagen om wangedrag
LONDEN (ANP) - De Confederation of British Industry (CBI), de grootste werkgeversorganisatie van het Verenigd Koninkrijk, heeft zijn directeur-generaal Tony Danker ontslagen wegens verdenkingen van seksueel wangedrag. De bedrijfslobbygroep heeft ook nog drie andere werknemers geschorst "in afwachting van verder onderzoek naar een aantal lopende beschuldigingen".
Danker is volgens de CBI "met onmiddellijke ingang ontslagen na het onafhankelijke onderzoek naar specifieke klachten over wangedrag op de werkplek tegen hem". De directeur legde begin maart zijn functie al neer om het onderzoek uit te laten voeren.
Volgens de Britse krant The Guardian beweren zeker twaalf vrouwen het slachtoffer te zijn van seksueel wangedrag door hooggeplaatste personen bij de CBI. Een van die vrouwen zegt dat ze is verkracht op een personeelsfeest.
"De beschuldigingen die de afgelopen weken over de CBI zijn geuit, zijn verwoestend", stelt de organisatie in een verklaring. Volgens de Britse organisatie is het duidelijk dat er "ernstige tekortkomingen" waren in de manier waarop de organisatie heeft gehandeld.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
18 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
1 dag geleden