Chauffeurs Uber mogen smartphone niet meer gebruiken in Brussel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Chauffeurs van Uber mogen niet langer bestellingen voor ritten accepteren met hun smartphone. Dat heeft de Brusselse overheid beslist, zo meldt de Belgische krant La Libre Belgique maandag. Chauffeurs die de regels overtreden, zullen bij een eerste controle een waarschuwing krijgen maar riskeren daarna een boete. Ook kan onder meer de wagen in beslag genomen worden.
Belgische regels bepalen dat verhuurders van auto's met chauffeur, wat Uber eigenlijk doet, niet mogen werken met bestellingen via geolokalisatie op een smartphone. Bovendien moet een overeenkomst tussen chauffeur en passagier minstens drie uur op voorhand gesloten worden.
Een verantwoordelijke van Uber in België zegt dat de regelgeving nog onderzocht wordt door het Grondwettelijk Hof. Het is dus "onbegrijpelijk" dat maatregelen genomen worden tegen tweeduizend chauffeurs, aldus Uber.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna alle gokreclames op Facebook in Nederland komen van illegale aanbieders. Dit meldt brancheorganisatie Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) na een analyse van advertenties op het socialemediaplatform van techconcern Meta Platforms.
47 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft vorig jaar meer dan een half miljoen leden verwelkomd. De beursgenoteerde sportscholenuitbater sloot het jaar af met 4,8 miljoen leden, goed voor een stijging van 564.000. Dat is nog exclusief de vorig jaar aangekondigde overname van branchegenoot Clever Fit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
1 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse budgetluchtvaartmaatschappij Ryanair heeft afgelopen kwartaal flink minder winst gemaakt. Dat komt door de boete van meer dan 255 miljoen euro die de Italiaanse mededingingsautoriteit in december oplegde. De toezichthouder stelde dat Ryanair zijn dominante positie misbruikte om reisbureaus de toegang tot zijn diensten te blokkeren.
2 uur geledenSINGAPORE - (ANP/RTR) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen stijgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een warmtepomp in huurwoningen moet veel goedkoper worden, vinden woningcorporaties, installateurs en fabrikanten. Daarvoor hebben de branches een plan gemaakt met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De samenwerking moet ertoe leiden dat de kosten van warmtepompen in een groot aantal huurwoningen met de helft omlaag gaan.
2 uur geledenSINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.
9 uur geleden