Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chauffeurs pakketbezorger UPS leggen werk neer

Chauffeurs pakketbezorger UPS leggen werk neer

UTRECHT (ANP) - Chauffeurs van pakketbezorger UPS leggen maandag het werk neer om hun eisen voor een nieuwe cao Beroepsgoederenvervoer kracht bij te zetten. Vanuit Heerenveen, Apeldoorn en Amsterdam verzamelen de chauffeurs zich bij het Utrechtse UPS-distributiecentrum.

"Al twee jaar werken de chauffeurs zich een slag in de rondte zonder loonsverhoging. Dat zijn ze zat. Ze willen een fatsoenlijke cao", zegt Jacqueline Lohle, bestuurder FNV Transport & Logistiek.

De vakbond wil dat de nieuwe cao voor een jaar geldig is, van 1 januari tot en met 31 december 2021, en een loonsverhoging van 3,5 procent per 1 januari 2021. De laagste loonschalen moeten bovendien binnen drie jaar stapsgewijs worden verhoogd naar minimaal 14 euro bruto per uur. "Terwijl corona rondwaart en winkels gesloten zijn, gaan de pakketbezorgers elke dag de weg op om de aankopen bij mensen thuis te brengen. Dat verdient een grotere waardering dan waar de werkgevers tot nu toe mee komen", aldus Lohle.

FNV wil verder onder meer een regeling in de cao voor eerder stoppen met werken. Ook heeft wat FNV betreft vanaf 1 juli 2021 elk voertuig een standkachel en -airco en worden afspraken over het werken met rolcontainers zo snel mogelijk doorgevoerd. Onder de cao Beroepsgoederenvervoer vallen ruim 150.000 mensen.

Meer uit Financieel

Nederlander Elderson herbenoemd in topfunctie bankentoezicht ECB

FRANKFURT (ANP) - De Nederlander Frank Elderson is dinsdag herbenoemd als vicevoorzitter van de raad van toezicht van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat is een topfunctie voor het ECB-bankentoezicht. Het is de eerste keer dat iemand in deze positie is herbenoemd.

10 minuten geleden
Meldpunt voor identiteitsfraude krijgt 245 meldingen na Odido-lek

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude heeft tot dusver 245 meldingen gekregen over Odido. Die telecomprovider meldde vorige week donderdag een groot datalek door een cyberaanval, waarbij gegevens van 6,2 miljoen accounts mogelijk zijn gelekt. Sinds dat nieuws hebben ook 105 mensen het meldpunt gebeld voor vragen.

11 minuten geleden
Kansspelautoriteit dreigt met boete voor gokplatform Polymarket

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) roept het Amerikaanse platform Polymarket op direct de "illegale activiteiten" te staken. Als dit niet gebeurt, krijgt het bedrijf achter de website een dwangsom van 420.000 euro per week opgelegd. Op Polymarket kunnen gebruikers wedden op onder meer wie naar huis gaat met de Oscar voor beste film, het aantal X-posts van Elon Musk in een week, wie de gemeenteraadsverkiezingen van Amsterdam wint en of Jezus Christus terugkeert voor 2027.

57 minuten geleden
Europese Commissie start officieel onderzoek naar webwinkel Shein

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is dinsdag een formeel onderzoek gestart naar de Chinese webwinkel Shein. Dat kan een opmaat zijn voor een forse boete. Aanleiding voor het onderzoek zijn de verkoop van illegale producten zoals sekspoppen die op kinderen lijken en het verslavende ontwerp van de website.

1 uur geleden
Adani Group investeert 100 miljard dollar in AI-datacenters

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Adani Group is van plan tegen 2035 zo'n 100 miljard dollar te investeren in de ontwikkeling van energiezuinige datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Het grote Indiase concern, actief in onder meer havens en energiecentrales, wil daarmee profiteren van India's opkomst als centrum voor AI en cloudcomputing.

3 uur geleden
Odido onderzoekt of het gegevens te lang bewaarde

DEN HAAG (ANP) - Telecomprovider Odido onderzoekt of het oude gegevens te lang heeft bewaard. Het telecombedrijf zegt vragen te hebben gekregen van mensen die zeggen al jaren weg te zijn als klant en toch een mail kregen waarin staat dat hun persoonsgegevens mogelijk zijn gelekt bij een grote hack die vorige week bekend werd.

3 uur geleden
Onderzoek: ruim 120.000 banen weg in Duitse industrie in 2025

BERLIJN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse industrie is vorig jaar met meer dan 120.000 arbeidsplaatsen gekrompen. Dat meldt advies- en accountancybureau EY in een onderzoek. Vooral de noodlijdende Duitse auto-industrie werd hard getroffen met een verlies van ongeveer 50.000 banen, aldus het onderzoek.

3 uur geleden