
Charles haalt uitgesteld staatsbezoek Frankrijk in september in
LONDEN (ANP/RTR) - Koning Charles en koningin Camilla gaan in september op staatsbezoek naar Frankrijk. Aanvankelijk zou de Britse koning in maart al een staatsbezoek brengen aan Frankrijk, maar het bezoek werd in overleg met de Franse president Emmanuel Macron uitgesteld wegens onrust rondom de omstreden pensioenhervorming.
Het land had op het moment van uitstel al weken te maken met betogingen en blokkades tegen de omstreden pensioenhervorming van Macron, van 62 naar 64 jaar. Ook in de steden die het koningspaar zou aandoen, Parijs en Bordeaux, waren ongeregeldheden.
Het bezoek aan Frankrijk zou het eerste staatsbezoek voor het Britse koningspaar worden. Door het uitstellen ervan werd dat het geplande bezoek aan Duitsland, een week later. Buckingham Palace liet na het uitstellen al weten het staatsbezoek zo snel mogelijk te willen inhalen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Duitsland gaat na het binnenvliegen van Russische drones in Polen helpen het luchtruim van het buurland te bewaken. De luchtpatrouillemissie die Duitse Eurofighters de afgelopen maanden al uitvoerden wordt "verlengd en uitgebreid", laat de regering in Berlijn weten.
35 minuten geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kent de doodgeschoten Charlie Kirk postuum de hoogste onderscheiding toe die burgers kunnen krijgen in de VS. Trump maakte dat bekend tijdens een herdenking van de aanslagen van 11 september 2001. De bijeenkomst vond plaats in Arlington, bij het Pentagon. De Amerikaanse minister van Oorlog, zoals de defensieminister door de regering-Trump wordt genoemd, stond in zijn toespraak ook stil bij Kirk.
39 minuten geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdiensten zoeken nog steeds naar de verdachte van het doodschieten van de politieke activist Charlie Kirk. Het vermoedelijke moordwapen, een geweer, is daarbij gevonden, aldus de FBI.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela zet op 284 "frontposities" aan zijn landsgrenzen een combinatie van leger, politie en 'civiele verdediging' in, meldt de Venezolaanse president Nicolás Maduro op een lokale tv-zender. "We zijn klaar voor de gewapende strijd, als deze zich aandient", sprak hij. Maduro noemde niet om hoeveel troepen het gaat.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Slowakije steunt geen nieuwe EU-sanctiepakketten meer tegen Rusland. Dat heeft de Slowaakse premier Robert Fico donderdag gezegd tijdens een persconferentie. Fico wil in ruil voor eventuele steun dat de Europese Commissie met concrete voorstellen komt om de Europese elektriciteitsprijzen te verlagen. Ook wil Slowakije af van de "strenge klimaatdoelstellingen", zodat de autoproductie in Slowakije en de rest van Europa veilig kan worden gesteld.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met een resolutie over Gaza. Daarin roept het parlement de Europese Commissie en de EU-lidstaten op het handelsdeel van het associatieverdrag met Israël op te schorten.
4 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Een Amerikaanse delegatie onder leiding van de speciale gezant John Coale heeft in de Belarussische hoofdstad Minsk onderhandeld met onder anderen president Aleksandr Loekasjenko. De delegatie heeft volgens de Amerikaanse ambassade in de Litouwse hoofdstad Vilnius op de terugreis ex-gevangenen van verschillende nationaliteiten kunnen meenemen.
4 uur geleden