
Champions League begint met topper Barcelona - Bayern München
BARCELONA (ANP) - Op de openingsdag van het nieuwe seizoen in de Champions League staat meteen een duel op het programma dat niet zou misstaan als finale. FC Barcelona en Bayern München nemen het om 21.00 uur tegen elkaar op in Camp Nou in een groep waarin verder Dinamo Kiev en Benfica uitkomen.
Ruim een jaar geleden troffen beide teams elkaar in de kwartfinales van het door corona ingekorte seizoen 2019-2020. In Lissabon, waar het toernooi vanaf de kwartfinale werd afgewerkt, werd het destijds 8-2 voor Bayern dat later ook de eindwinnaar zou worden. Het leidde het ontslag in van trainer Quique Setién bij Barcelona, die werd opgevolgd door Ronald Koeman. De Nederlander is bezig aan zijn tweede seizoen bij de club waar onder anderen Frenkie de Jong, Memphis Depay en Luuk de Jong onder contract staan.
Eerder op de avond (18.45 uur) komt onder meer Manchester United, met Cristiano Ronaldo, in Zwitserland uit tegen Young Boys.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Peter Bosz heeft net als een jaar eerder de Rinus Michels Award voor beste coach van het seizoen gewonnen. De coach van PSV werd gekozen boven Paul Simonis (Go Ahead Eagles), Francesco Farioli (Ajax) en Ron Jans (FC Utrecht).
11 uur geledenTHUN (ANP) - Finland heeft de eerste wedstrijd op het EK voetbal in Zwitserland met 1-0 gewonnen van IJsland. In de Stockhorn Arena van Thun maakte de Finse Saara Kosola het enige doelpunt.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Olivier Boscagli heeft een contract voor vijf jaar getekend bij Brighton & Hove Albion. De 27-jarige in Monaco geboren verdediger had al bekendgemaakt PSV na zes seizoenen transfervrij te verlaten.
12 uur geledenSPIEZ (ANP) - Oranje-verdedigster Veerle Buurman verwacht zaterdag tijdens haar waarschijnlijke EK-debuut tegen Wales iets meer spanning dan tijdens haar vorige zes interlands. "Dat is ook niet gek en ik weet hoe ik daarmee om moet gaan: gewoon op me af laten komen en mijn ding doen. Het team steunt me daarbij", zegt het snel opgeklommen talent tijdens een mediamoment in het Zwitserse Spiez.
14 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Rogier Meijer wordt bij Bayer Leverkusen assistent-trainer van Erik ten Hag. De 43-jarige Doetinchemmer was sinds 2020 hoofdcoach van NEC, waar hij na afgelopen seizoen werd opgevolgd door Dick Schreuder. "Heel veel succes bij Bayer Leverkusen", meldt NEC op X.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is vol vertrouwen begonnen bij zijn nieuwe club Feyenoord. "Als je mij haalt, haal je doelpunten. Dat is iets wat elke club nodig heeft, Feyenoord ook", zei de van FC Twente overgekomen middenvelder tijdens zijn presentatie in De Kuip.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Giovanni van Bronckhorst is de opvolger van John Heitinga als assistent van Arne Slot bij FC Liverpool. Dat heeft de Engelse club bekendgemaakt. Liverpool werd afgelopen seizoen kampioen van Engeland.
17 uur geleden