Champions League begint met topper Barcelona - Bayern München
BARCELONA (ANP) - Op de openingsdag van het nieuwe seizoen in de Champions League staat meteen een duel op het programma dat niet zou misstaan als finale. FC Barcelona en Bayern München nemen het om 21.00 uur tegen elkaar op in Camp Nou in een groep waarin verder Dinamo Kiev en Benfica uitkomen.
Ruim een jaar geleden troffen beide teams elkaar in de kwartfinales van het door corona ingekorte seizoen 2019-2020. In Lissabon, waar het toernooi vanaf de kwartfinale werd afgewerkt, werd het destijds 8-2 voor Bayern dat later ook de eindwinnaar zou worden. Het leidde het ontslag in van trainer Quique Setién bij Barcelona, die werd opgevolgd door Ronald Koeman. De Nederlander is bezig aan zijn tweede seizoen bij de club waar onder anderen Frenkie de Jong, Memphis Depay en Luuk de Jong onder contract staan.
Eerder op de avond (18.45 uur) komt onder meer Manchester United, met Cristiano Ronaldo, in Zwitserland uit tegen Young Boys.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
11 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
13 uur geleden