Centrumlinks SPD wint deelstaatsverkiezingen in Brandenburg
POTSDAM (ANP/DPA) - De regerende centrumlinkse sociaaldemocraten (SPD) hebben zondag de verkiezingen gewonnen in de Oost-Duitse deelstaat Brandenburg. Exitpolls lieten eerder op zondag al een kleine voorsprong zien op de radicaal-rechtse Alternative für Deutschland (AfD).
De SPD van de regionale premier Dietmar Woidke behaalde 30,9 procent van de stemmen bij de parlementsverkiezingen, iets meer dan de extreemrechtse AfD die op 29,2 procent uitkwam. De opkomende links-populistische Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW) kwam uit op 13,5 procent en de CDU behaalde 12,1 procent. De Groenen, de extreemlinkse Die Linke en de conservatieve Vrije Kiezers verliezen flink en vielen onder de drempel van 5 procent die nodig is om het parlement te betreden.
De opkomst van 72,9 procent was de hoogste ooit bij deelstaatsverkiezingen in Brandenburg.
De deelstaatsverkiezingen komen een jaar voor de landelijke parlementsverkiezingen in Duitsland. Die worden gehouden op 28 september 2025.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - In het zuiden van Argentinië woeden verschillende bosbranden die volgens de autoriteiten inmiddels ruim 15.000 hectare natuur in de as hebben gelegd. De grootste brand woedt sinds een week bij het kleine plaatsje Chubut in het Andesgebergte. Daar is zo'n 12.000 hectare in vlammen opgegaan.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalige kroonprins Reza Pahlavi heeft de Iraanse veiligheidsdiensten, het leger en andere overheidsmedewerkers in Iran opgeroepen "de kant van het volk te kiezen". "Kies voor het volk of kies voor medeplichtigheid aan moord op het volk", zei hij in een videoboodschap op sociale media.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
12 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
13 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
13 uur geleden