Centrumlinks SPD wint deelstaatsverkiezingen in Brandenburg
POTSDAM (ANP/DPA) - De regerende centrumlinkse sociaaldemocraten (SPD) hebben zondag de verkiezingen gewonnen in de Oost-Duitse deelstaat Brandenburg. Exitpolls lieten eerder op zondag al een kleine voorsprong zien op de radicaal-rechtse Alternative für Deutschland (AfD).
De SPD van de regionale premier Dietmar Woidke behaalde 30,9 procent van de stemmen bij de parlementsverkiezingen, iets meer dan de extreemrechtse AfD die op 29,2 procent uitkwam. De opkomende links-populistische Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW) kwam uit op 13,5 procent en de CDU behaalde 12,1 procent. De Groenen, de extreemlinkse Die Linke en de conservatieve Vrije Kiezers verliezen flink en vielen onder de drempel van 5 procent die nodig is om het parlement te betreden.
De opkomst van 72,9 procent was de hoogste ooit bij deelstaatsverkiezingen in Brandenburg.
De deelstaatsverkiezingen komen een jaar voor de landelijke parlementsverkiezingen in Duitsland. Die worden gehouden op 28 september 2025.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - In Engeland is een proces begonnen tegen de Russische kapitein van een vrachtschip dat vorig jaar op de Noordzee in botsing kwam met een tanker. Bij het incident ontstond een grote brand en kwam een bemanningslid om het leven.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.
27 minuten geledenNUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.
28 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.
1 uur geledenBERN (ANP) - De planeet Mars had ongeveer drie miljard jaar geleden waarschijnlijk een grote oceaan. Die bedekte mogelijk ongeveer de helft van het oppervlak. Onderzoekers van de universiteiten van Bern in Zwitserland en Padua in Italië hebben dat berekend.
1 uur geleden