Centrumlinks SPD wint deelstaatsverkiezingen in Brandenburg
POTSDAM (ANP/DPA) - De regerende centrumlinkse sociaaldemocraten (SPD) hebben zondag de verkiezingen gewonnen in de Oost-Duitse deelstaat Brandenburg. Exitpolls lieten eerder op zondag al een kleine voorsprong zien op de radicaal-rechtse Alternative für Deutschland (AfD).
De SPD van de regionale premier Dietmar Woidke behaalde 30,9 procent van de stemmen bij de parlementsverkiezingen, iets meer dan de extreemrechtse AfD die op 29,2 procent uitkwam. De opkomende links-populistische Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW) kwam uit op 13,5 procent en de CDU behaalde 12,1 procent. De Groenen, de extreemlinkse Die Linke en de conservatieve Vrije Kiezers verliezen flink en vielen onder de drempel van 5 procent die nodig is om het parlement te betreden.
De opkomst van 72,9 procent was de hoogste ooit bij deelstaatsverkiezingen in Brandenburg.
De deelstaatsverkiezingen komen een jaar voor de landelijke parlementsverkiezingen in Duitsland. Die worden gehouden op 28 september 2025.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
13 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".
1 uur geledenARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.
1 uur geledenMANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Er worden nieuwe aanvallen op Israël gemeld. Israëlische media spreken van minstens drie raketaanvallen vanuit Iran. Deze zouden allemaal zijn onderschept. De Israëlische krijgsmacht meldt dat er zeker één dode is gevallen in het noorden van het land, bij een vermoedelijke aanval van Hezbollah.
4 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie en haar familie lijken er steeds meer rekening mee te houden dat de verdwenen moeder van Guthrie niet meer in leven is. In een nieuwe verklaring zeggen ze dat ze geen rust zullen vinden tot ze gevonden is en dat "rouwen" tot die tijd moeilijk is.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - In Iran is al meer dan 500 uur sprake van een vrijwel totale internetblokkade. Volgens internetwaakhond Netblocks is de connectie met het buitenland volledig afgesneden en wordt de binnenlandse dienstverlening ernstig beperkt. De overheid treedt hard op tegen satellietverbindingen en VPN's.
4 uur geleden